W Barcianach o zakazie zgromadzeń informują strażacy

W Barcianach o zakazie zgromadzeń informują strażacy

Od wtorku, 24 marca, policjanci informują przez megafony o zakazie gromadzenia się osób. Wykorzystują do tego urządzenia nagłaśniające, podając przez nie specjalne komunikaty. W gminie Barciany zadanie to realizują strażacy-ochotnicy.

 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że od 25 marca do 11 kwietnia obowiązywać będą kolejne ograniczenia w poruszaniu się. Nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Informacje o nowych obostrzeniach niemal natychmiast zaczęły przekazywać służby bezpieczeństwa.

– Wykorzystujemy do tego urządzenia nagłaśniające, podając specjalne komunikaty. Będziemy zwracać w szczególności uwagę na osoby grupujące się przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej, niż dwóch osób – poinformował insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji. – Wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze.

W Kętrzynie, Reszlu i Korszach obowiązek informacyjny realizują policjanci i strażnicy miejscy. Na nietypowe rozwiązanie zdecydowano się natomiast w gminie Barciany.

– Nie ma u nas straży miejskiej, ale mamy cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. To one jeżdżą po gminie i przez głośniki informują o konieczności pozostania w domach – mówi Marta Kamińska, wójt gminy Barciany i pomysłodawczyni takiego rozwiązania.

 

Komunikat:

 

Dodać należy, że wprowadzone obostrzenia nie dotyczą dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa). Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin. rm

 

Fot. Nadesłane

Podobne artykuły
  • XXL
  • Dodano 25 marca 2020

  Bardzo mądra decyzja, niektórzy ludzie nieprawdę lekceważą te komunikaty. Dołożyć należy dotkliwe kary finansowe, może wtedy zmądrzeją rodzice, którzy wypuszczają dzieci na boisko

  Odpowiedz
  • Olsztyn
  • Dodano 25 marca 2020

  Tyle mówi się o tym, żeby zostać w domu, a u mnie na osiedlu ciągle oglądam babkę, która codziennie wychodzi ze swoimi ‚bombelkami’ na plac zabaw. Dobrze, że większość rodziców jest rozsądnych, bo inaczej to wszystko byłoby bez sensu. Takie akcje przypominające i jednocześnie poniekąd odstraszające to bardzo dobry pomysł.

  Odpowiedz
  • Zbychu
  • Dodano 26 marca 2020

  Skoro jeseśmy w temacie Barciany,trzeba wspomniec jaki smutny los spotkał zabytowy spichlerz z IX w. w stylu neogotyckim w Drogoszach.Porównałbym tą stratę do tragedii jaka spotkała Paryz z Note-Dame.

  Odpowiedz
  • Mieszkaniec
  • Dodano 26 marca 2020

  Panie Zbychu ,każdy zabytek jest cenny.
  Ale czy Panu się coś nie pomieszalo.
  Ma Pan prawo do prywatności nie musi ujawniać swojego I D,ten portal to umożliwia,ale przepraszam zapytam kim Pan jest !?
  Takiej analogii nie można robić
  Pan dopuszcza się rzeczy niesłychanej to jest zwyczajna aberacja.

  Odpowiedz
  • Wyborca
  • Dodano 26 marca 2020

  Pomysł bardzo dobry z OSP.
  Tak na marginesie za rządów PO i PSL posterunek Policji został zlikwidowany,a byłaby to robota dla Policji.
  Ale Pani Wójt w jednej ze swoich rutynowych informacji na Sesji ,nadmienila iż jest szansa na reaktywowanie Posterunku Policji.
  Niech Pani tego nie odpuszcza.
  Brawo!!!

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *