W Barcianach nie „przejadają” pieniędzy. Kupują komputery

W Barcianach nie „przejadają” pieniędzy. Kupują komputery

Sprzęt komputerowy za niemal 30 tysięcy złotych trafił do Biblioteki Gminnej w Barcianach. To efekt współpracy z Instytutem Książki i programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”, w którym barciańska biblioteka wzięła udział.

Biblioteka została wyposażona w komputery, osprzęt i oprogramowanie. Na to wszystko pozyskane zostały pieniądze ze wspomnianego programu, w kwocie 25 180 złotych. Ze środków własnych kupiono czytnik oraz cztery pakiety MS Office, za 4 720 zł. Wcześniej, w lipcu i sierpniu, barciańska biblioteka przeszła gruntowny remont, wykonany w ramach zaoszczędzonych środków.

– Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pieniądze, które nie zostały wydane na wydarzenia kulturalne ze względu na obostrzenia związane z COVID 19, nie zostały „przejedzone” i dzięki nim mogliśmy sprawić, że gminna biblioteka dołączyła do grona instytucji na miarę XXI wieku – informuje Marta Kamińska, wójt gminy Barciany.

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020” jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. red

Fot. GOK Barciany

Podobne artykuły
3  
  • MAREK
  • Dodano 28 listopada 2020

  O co Ci chodzi? Za co nie chcesz płacić? Ktore za wysokie koszta?

  Odpowiedz
  • Gęsie Góry
  • Dodano 28 listopada 2020

  A dla Maia Wróblowa też otrzymała?

  Odpowiedz
  • Barciany
  • Dodano 28 listopada 2020

  MAREK. NIedoświadczyles tych oszustów to nie dyskutuj. Chcesz to podaj meila i Ci napiszę o co chodzi.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *