Uroczyście w Reszlu: Honorowe odznaczenia i wiele ciepłych słów

Uroczyście w Reszlu: Honorowe odznaczenia i wiele ciepłych słów

Samorządowcy z Reszla i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej sesji rady miejskiej. Podczas spotkania w Galerii Zamek wręczono m.in. medale honorowe „Zasłużonym – Reszel” oraz przyznano honorowe obywatelstwo miasta.

 

Odznaczeniem „Zasłużonym – Reszel” zostali uhonorowani Mieczysław Wądołowski i Karol Zalewski. Obu zabrakło na sesji, a medal w imieniu Karola Zalewskiego odebrali jego rodzice.

– Jestem szczęśliwa, że mój syn ma nadal w Reszlu tylu przyjaciół – powiedziała mama złotego medalisty tegorocznych halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce.

Reszel doczekał się też nowego honorowego obywatela miasta. Został nim Petr Novotny, obecny na sesji starosta czeskich Jemnic, miasta partnerskiego Reszla.

Jeszcze przed wręczeniem honorowych odznaczeń uczestnicy sesji wysłuchali o najnowszych dokonaniach reszelskiego samorządu. Marek Janiszewski, burmistrz Reszla, przypomniał jakie najważniejsze inwestycje zrealizowano ostatnio w Reszlu i wspomniał o tych, które czekają całą gminę w najbliższej przyszłości.

– Jako mieszkaniec Reszla jestem dumny z tego, że mieszkam w mieście, które tak pięknie się rozwija – dodał Jarosław Pieniak, starosta kętrzyński.

Całość zakończył mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów z Barczewa.

rm

Fot. Robert Majchrzak

 

Więcej informacji o uroczystej sesji w Reszlu

w papierowym wydaniu Tygodnika Kętrzyńskiego

 

Podobne artykuły
2Komentarz
  • niby miasto sie rozwija
  • Dodano 14 lipca 2018

  a nagrodzeni pouciekali i ich nie ma ,nie wrócą tu napewno, póki starzy żyją to dlatego wpadają na chwile

  Odpowiedz
  • Misio
  • Dodano 14 lipca 2018

  Dlaczego nikt nigdzie nie pisze o tym, że najważniejsze inwestycje w Reszlu są tylko w roku wyborczym – burmistrz powinien pracować cztery lata a nie rok!!!! Już drugą kadencję nic nie robi trzy lata i oszczędza na rok ostatni. Nie dotrzymał słowa wiele z tych inwestycji miało już mieć swój finisz w latach wcześniejszych. Nie zasługuje na jakiekolwiek uznanie, bo nagle sobie przypomniał, że trzeba coś zrobić na hura, już, na szybko. Żenada.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *