Ujawnili nielegalny towar na ponad 3,2 miliona złotych [VIDEO]

Ujawnili nielegalny towar na ponad 3,2 miliona złotych [VIDEO]

Na ponad 3,2 miliona złotych wyceniono susz tytoniowy, który w nielegalnej fabryczce ujawnili funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym samym pogranicznicy rozbili grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i sprzedażą suszu.

 

Podczas swoich działań funkcjonariusze z W-MOSG ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. 28 lutego, jednocześnie na terenie kilku posesji w powiatach sieradzkim i poddębickim, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Na jednej z posesji zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego. Miał on posłużyć do produkcji papierosów.

– W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywał się nielegalny proceder, ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych – poinformowała kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. – Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 25, 36 i 37 lat, usłyszeli już zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej  w Poddębicach sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *