Uczniowie z Mołtajn dowiedzieli się o ważnej roli odblasków

Uczniowie z Mołtajn dowiedzieli się o ważnej roli odblasków

Uczniów Szkoły Podstawowej w Mołtajnach odwiedził dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

– W edukacyjnej pogadance, którą przeprowadził asp. szt. Zbigniew Stanicki, udział wzięli pierwszoklasiści, którym policjant przypomniał wiedzę o prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych oraz to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem – informuje asp. szt. Monika Danielak z KPP Kętrzyn.

Funkcjonariusz wytłumaczył uczniom również czym są odblaski i do czego służą, a także w jakich miejscach na ubraniu najlepiej je nosić. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

– „Świeć przykładem- bądź bezpieczny” to akcja, która ma na celu zmniejszenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, m.in. poprzez podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ciemne ubrania oraz nieoświetlone drogi sprawiają, że pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe jest już widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pamiętajmy, że te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego – wyjaśnia Monika Danielak. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1
  • gubernator
  • Dodano 27 września 2020

  – drogie dzieci,
  spytajcie pana Policjanta, kiedy wreszcie zauważy prawdziwą przyczynę potrąceń pieszych i wlepi mandat panu Urzędnikowi za niedopełnienie obowiązków.
  Pan Urzednik od dróg to taki mondry-ji-wksztaucony, któremu wasi rodzice placą podatki za utrzymanie nie tylko asfaltu ale całej drogi, więc także pobocza, po którym mogłybyście chodzić bezpiecznie.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *