Uczniowie z Kruszewca poznali baśnie i legendy polskie

Uczniowie z Kruszewca poznali baśnie i legendy polskie

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, z klas „zerowych” i 1-3, udali się w czwartek, 6 czerwca, na spektakl „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Sztukę w kętrzyńskim kinie Gwiazda wystawili aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie.

 

– Sztuka przybliżyła dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce.  Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu najmłodsi z łatwością mogli powiązać symbol miasta z historycznym wydarzeniem. Kostiumy i język stylizowany nawiązywał do pradawnych lat, nadając dziejowy charakter – relacjonuje Elwira Żukowska, wychowawca dzieci ze szkoły w Kruszewcu. – Całe przedstawienie to podróż po mapie kraju. Dzieci widziały m.in. Bazyliszka, smoka wawelskiego, poznańskie koziołki. Poznały legendy m.in. o toruńskich piernikach i hejnale. Do tego jeszcze zostały dołączone specjalne efekty świetlne i laserowe, co ubogacało spektakl i wzbudzało zainteresowanie małej widowni – dodaje Elwira Żukowska.

Uczniowie mogli zwiedzać miasta podczas niesamowitej podróży w czasie, która nie tylko  uczyła ich postawy patriotycznej i wiedzy o swoim kraju, ale była też doskonałą okazją do zabawy. red

Fot. Barbara Januszczak

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *