Trzech jechało, żaden nie kierował!

Trzech jechało, żaden nie kierował!

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek pomiędzy Robawami, a Leginami, w gminie Reszel. Autem podróżowało trzech mężczyzn i początkowo żaden z nich nie przyznawał się do prowadzenia pojazdu.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi Colt na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, po czym wjechał do rowu. Kierowca wyszedł cało z wypadku, wysiadł zza kierownicy i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu przy samochodzie funkcjonariusze zastali stojącego pasażera, natomiast drugi z pasażerów znajdował się zakleszczony w pojeździe – relacjonuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Mężczyźni twierdzili, że to nie oni prowadzili pojazd i nie wiedzą kto był kierowcą auta. Obaj z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kilka minut  później policjanci ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania 23-letniego kierowcę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

– Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego – dodaje Monika Danielak.

Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze. red

Fot. OSP Reszel

Podobne artykuły
3  
  • Stara zasada
  • Dodano 16 września 2020

  Piłeś nie jedź, nie piłeś wypij. Proste

  Odpowiedz
   • zgroza aka terror sprawiedliwosci
   • Dodano 16 września 2020

   w powiecie nke to najwidoczniej maja wlasnie takie „zasady” jak dla ulomnych

   Odpowiedz
  • kiedy za trzeźwych się wezmą
  • Dodano 16 września 2020

  jeżdzą jak wariaci szybko ,powodują wypadki ,zagrożenie dla zwierząt Zabierać im prawka za przekroczenie 5 km szybkości dożywotnio i kopa im na koniec

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *