Wielu pracodawców i pracowników w jednym czasie i miejscu

Wielu pracodawców i pracowników w jednym czasie i miejscu

Ponad dwadzieścia firm i instytucji wystawiło swoje stoiska na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w środę, 18 kwietnia, w Kętrzynie. Kolejne tego typu przedsięwzięcie, zorganizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza ze strony młodych ludzi.  

 

Oprócz ofert pracy i edukacji, ci, którzy zdecydowali się odwiedzić targi, mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami. Porad udzielali m.in. pośrednik pracy, doradca zawodowy oraz specjaliści do spraw szkoleń.

– Celem targów jest umożliwienie poszukującym pracy kontaktu z wieloma pracodawcami w jednym miejscu i czasie. Bo to właśnie dotarcie do kilku pracodawców jednego dnia jest często największą trudnością – mówi Łukasz Żebrowski, doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery w Kętrzynie. – Wiem, że nasza propozycja w formie targów pracy, właśnie z tego powodu wzbudza duże zainteresowanie wśród osób niepełnosprawnych, czy też zamieszkujących tereny wiejskie.

Z propozycji udziału w targach chętnie korzystają też sami pracodawcy, którzy ostatnimi czasy muszą niemal walczyć o pracownika. Jak dodaje Łukasz Żebrowski, „tutaj mogą sobie przesiać kandydatów”.

Targi Pracy i Edukacji zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kętrzynie oraz wojewódzką komendę OHP – Młodzieżowe Centrum Kariery w Kętrzynie. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Starosta Kętrzyński i Burmistrz Miasta Kętrzyn.

rm

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Bezpracka
    • Dodano 18 kwietnia 2018

    Szkoda tylko że informacja jest po targach a nie przed. Jaka reklama takie i targi.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *