Szkółka piłkarska Granicy Kętrzyn z certyfikatem PZPN!

Szkółka piłkarska Granicy Kętrzyn z certyfikatem PZPN!

Na początku grudnia 694 szkółki piłkarskie otrzymały certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym gronie znalazła się też Granica Kętrzyn – jako jeden z pięciu klubów naszego województwa, posiadających też drużyny seniorskie.

 

Program certyfikacji to innowacyjny projekt, mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Niesie za sobą m.in. ujednolicony system szkolenia. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja pracy szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

– W informacji o projekcie Polski Związek Piłki Nożnej pisze, że wyróżnione w ten sposób kluby dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności. Od lutego gdy zaczęliśmy przemiany w klubie robiliśmy wszystko, żeby w tym gronie się znaleźć i miło nam, że tak się stało. Bardzo duże zasługi ma tutaj Pan Trener Wiesław Sopyła, który w największym stopniu odpowiadał za proces certyfikacji – mówi Robert Reszka, członek zarządu Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica odpowiedzialny za grupy młodzieżowe.

W pierwszej edycji certyfikacji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1 197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 kluby i to właśnie im, na mocy decyzji komisji weryfikacyjnej oraz komisji odwoławczej ds. certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. W całej Polsce srebrny certyfikat PZPN otrzymało jedynie 145 podmiotów, a w naszym województwie Granica jest jednym z jedenastu klubów ze srebrną odznaką, a jednym z czterech, które mają też drużyny seniorów w regularnych rozgrywkach. Oprócz kętrzynian, jest to Warmia Olsztyn, Jeziorak Iława i Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Piątym klubem jest Olimpia Elbląg, która jako jedyna na Warmii i Mazurach otrzymała złoty certyfikat PZPN.

– Należy podziękować wszystkim zaangażowanym w pracę, która doprowadziła do tego sukcesu. Szczególnie dla rodziców oraz naszych małych piłkarzy i ich trenerów – mówi Jarosław Moczarski, prezes KKS Granica. – Certyfikat PZPN jest gwarancją wysokiego poziomu funkcjonowania naszego klubu i jego ciągłego rozwoju. red

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *