Szereg wydarzeń, które zainteresowały mieszkańców Korsz

Szereg wydarzeń, które zainteresowały mieszkańców Korsz

Wrzesień rozpoczął się w Korszach Tygodniem Wolności i Solidarności. Pod tym hasłem kryje się szereg wydarzeń, przygotowanych przy współpracy lokalnych instytucji i organizacji samorządowych.

 

Tydzień Wolności i Solidarności rozpoczął się od mszy świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach miał miejsce wykład z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzeniami związanymi z Tygodniem Wolności i Solidarności były też lekcje biblioteczne i zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, w których nie zabrakło propozycji dla najmłodszych.

Elementami TWiS były też obchody 70-lecia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach oraz „Narodowe Czytanie”, podczas którego mieszkańcy Korsz wspólnie czytali powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, na skwerze przy fontannie. Całość zwieńczył koncert muzyki kameralnej w kościele. Przed korszeńską publicznością wystąpił olsztyński zespół Pro Musica Antiqua. Projekt Tygodnia Wolności i Solidarności został wsparty przez Powiat Kętrzyński i Gminę Korsze.

red

Fot. Organizatorzy

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *