Święta inne niż zwykle, ale Mikołaj odwiedzi Kętrzyn!

Święta inne niż zwykle, ale Mikołaj odwiedzi Kętrzyn!

Tylko dwa tygodnie dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia! I choć w tym roku będą one inne niż zwykle, Miasto Kętrzyn dokłada wszelkich starań, by mimo ograniczeń, towarzyszyła im prawdziwie magiczna atmosfera.

Wśród bożonarodzeniowych niespodzianek każdy znajdzie coś dla siebie. Zachwyceni będą nie tylko łasuchy, ale także wielbiciele historii, książek, dobrej muzyki czy kina. Będzie radośnie, artystycznie, muzycznie i przede wszystkim kreatywnie!

(Nie) wisi im to!

Nieustępująca pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele świątecznych planów, w tym organizację tradycyjnej Miejskiej Wigilii oraz corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Miasto jednak z przeciwnościami walczy dzielnie i nie poddaje się w działaniach zapewniających mieszkańcom ogrom atrakcji. Świąteczne iluminacje już błyszczą, a Plac Piłsudskiego zdobi choinka. Jednak w tym roku nie ona jest w centrum zainteresowania, bowiem przed kętrzyńskim ratuszem pojawiły się także trzy okazałe świerki z herbu miasta. Mieszkańcy, na czele z burmistrzem, przyozdobili je bombkami oraz nietuzinkowymi ozdobami, co oznacza, że akcja „(Nie) Wisi Nam To!” została przyjęta niezwykle entuzjastycznie. Nadal można się do niej włączyć i wziąć udział w strojeniu miasta.

Nie jest to jedyna kętrzyńska, bożonarodzeniowa inicjatywa, a wręcz powiedzieć by można, że jest początkiem kolejnych, szykowanych niespodzianek. Wszystko to za sprawą kreatywności Kętrzyńskiego Centrum Kultury, które uruchomiło Respirator Kultury. To wirtualna scena, a zarazem widownia, na której będzie mógł zasiąść każdy, kto pragnie się rozwijać, przeżywać i inspirować. Spotkacie tu lokalnych artystów, rękodzielników, przedsiębiorców i wszystkich, których łączy potrzeba tworzenia.

Mikołaj nie zapomniał o kętrzynianach

Świąteczny Program #KulturalnaGwiazdka zapewni wirtualne odwiedziny u Świętego Mikołaja, słuchanie „Bajek pod Choinkę”, warsztaty z tworzenia najpiękniejszych bożonarodzeniowych kartek i świątecznych ozdób, a także najlepsze seanse kinowe. Kulturalna Gwiazdka w Kętrzynie to także cykl spotkań, z dużą dawką historycznej wiedzy o Bożym Narodzeniu na Warmii i Mazurach.

W czasie trwającej pandemii przekonaliśmy się jednak, że nie samym Internetem człowiek żyje, a relacje i spotkania z innymi ludźmi, nie tylko nas relaksują ale także dają poczucie spełnienia. I tak Miasto Kętrzyn zadbało o każdy szczegół, by stworzyć choć namiastkę tradycyjnie obchodzonego okresu świąt.

Już 18 grudnia przed kętrzyńskim ratuszem stanie szopka bożonarodzeniowa, którą ze względu na pandemię, podziwiać będzie można indywidualnie. Wszyscy, którzy ubolewali zaś nad brakiem miejskiej Wigilii oraz wspólnego kolędowania, nie muszą się smucić. Mikołaj nie zapomniał o kętrzynianach i odwiedzi nas 20 grudnia. Spotkać będzie go można przed ratuszem oraz na ulicach miasta! Koniecznie wypatrujcie Go w niedzielne popołudnie. Karina Pac

Fot. Archiwum

Podobne artykuły
6  
  • Zostań w domu
  • Dodano 15 grudnia 2020

  Tylko nie róbcie nielegalnego zbiegowiska.Bo zgodnìe z prawem może być użyta pałka teleskopowa albo gaz.Albo jedno i drugie.Też zgodnie z prawem.Ach ta pandemia….

  Odpowiedz
   • Bumerang
   • Dodano 16 grudnia 2020

   A skąd masz takie doświadczenia?Czyżby z osobistego udziału w takiej nielegalnej demonstracji?A może jesteś prawnikiem?Albo jedno i drugie.Ach ta pandemia….

   Odpowiedz
  • Luk
  • Dodano 15 grudnia 2020

  Dobry pomysł.

  Odpowiedz
   • Zbyszek
   • Dodano 15 grudnia 2020

   Co, respirator kultury ?

   Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 15 grudnia 2020

  #Wisi teraz tym spolecznikom co kawę i ciastka rozdawali na wyborach „dobrym gospodarzowi”

  Odpowiedz
   • Taka tradycja
   • Dodano 16 grudnia 2020

   Nie rób nam apetytu przed Świętami,rozumiem,że nowi społecznicy podzielą się barszczem i pierogami z kapustą a kawę i ciastka pozostaw na deser-tylko nie rozlej !

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *