Sukces Reszelan w konkursie promującym twórców ludowych

Sukces Reszelan w konkursie promującym twórców ludowych

Zespół „Reszelanie” zajął trzecie miejsce w regionalnym finale konkursu „Jawor – u źródeł kultury”. Popularni muzycy z Reszla zdobyli laur w kategorii zespołów folklorystycznych.

 

Celem konkursu „Jawor – u źródeł kultury” jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje. O tym, kto zajął pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce i będzie reprezentował nasz region podczas ogólnopolskiej edycji konkursu w Kielcach, zadecydowało jury. Wręczenie nagród odbyło się podczas 43. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

W kategorii, w której rywalizowali „Reszelanie”, pierwsze miejsce zajął zespół „Sterławiacy”, a drugie „Uciesne Kamratki”. Wśród solistów najlepszy okazał się Piotr Krupski, a wśród kapel folklorystycznych – „Warnijsko Kapela”.

Po raz kolejny wydarzenie zgromadziło wielbicieli autentycznej kultury ludowej z Polski i zagranicy: twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów. Tak, jak w latach poprzednich, swój kunszt śpiewaczy, taneczny i muzyczny zaprezentowali liczni wykonawcy z Polski. red

Fot. Robert Majchrzak, Radio Olsztyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *