Strażacy z Karolewa otrzymali torbę ratowniczą. Fundatorem KRUS

Strażacy z Karolewa otrzymali torbę ratowniczą. Fundatorem KRUS

Strażacy ochotnicy z Karolewa otrzymali nową torbę PSP R1. Sprzęt ratowniczy został przekazany na wyposażenie jednostki przez przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W czwartek, w południe, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie doszło do uroczystego przekazania miejscowym strażakom zestawu ratownictwa medycznego – popularnej wśród ratowników torby PSP R1. Sprzęt został ufundowany przez KRUS, a karolewskim strażakom przekazał go Henryk Żuchowski, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie.

– Jesteśmy na terenach rolniczych, gdzie Państwowa Straż Pożarna nie zawsze może dojechać. Zawsze jednak dojeżdżają zastępy OSP i za to wam dziękuję – powiedział Henryk Żuchowski i zadeklarował możliwość dalszego wsparcia strażaków ochotników.

Oprócz dyrektora KRUS, w spotkaniu uczestniczyli Michał Kochanowski – starosta kętrzyński, Paweł Bobrowski – wójt gminy Kętrzyn oraz Kazimierz Kuriata i Leszek Twarogowski – kierownik i pracownik KRUS w Kętrzynie.

– Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Zawsze w budżecie zabezpieczamy więc środki na cele związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem – zaznaczył Michał Kochanowski i dodał, że działanie prewencyjne przynoszą o wiele więcej korzyści, niż finansowanie szkód i strat związanych m.in. z pożarami.

Torbę ze sprzętem odebrał Zbigniew Mikowski, komendant OSP Karolewo. Wcześniej KRUS wyposażył w podobne zestawy strażaków ochotników z Reszla, Korsz i Wilkowa.

– KRUS dostrzega potrzebę wzmacniania strażaków. Wszelkie dodatkowe środki finansowe przeznaczamy też na pomoc, szkolenia i konkursy profilaktyczne – mówi Kazimierz Kuriata.

Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 to powszechne wyposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Wyposażony zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Torba została skonstruowana tak, aby każdy element wyposażenia był dostępny na wyciągnięcie ręki. A jak wiadomo, podczas działań ratowniczo-gaśniczych każda sekunda jest na wagę złota… rm

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
1
    • No i fajnie
    • Dodano 19 listopada 2020

    Policja żebrze o pieniądze na samochód.Podobnie straż pożarna. A Sasin wydaje 70 milionów na wybory.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *