Strażacy świętowali dzień św. Floriana

Strażacy świętowali dzień św. Floriana

Strażacy z powiatu kętrzyńskiego obchodzili we wtorek, 7 maja, dzień swojego patrona – św. Floriana. W uroczystościach z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, duchowni i sami strażacy.

 

Po mszy z okazji swojego święta, która odbyła się w Bazylice św. Jerzego, strażacy przemknęli przez Kętrzyn „na sygnałach” do swojej siedziby. Tam miała miejsce dalsza część obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka. Były podziękowania, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Szymon Sapieha, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, podziękował gościom za przybycie.

– Dziękuję za dotychczasową pomoc i nie ukrywam, że liczę na jej kontynuowanie – zwrócił się do samorządowców szef kętrzyńskich strażaków. Dalej odczytał list od Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ciepłych słów z okazji święta nie szczędził też Bogdan Wierzchowski, komendant wojewódzki strażaków.

– Przekażcie życzenia również swoim bliskim, którzy boją się o was gdy wyjeżdżacie do zdarzeń – powiedział Bogdan Wierzchowski.

Z kolei Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, podkreślił ważną rolę, którą w naszym społeczeństwie sprawują „ogniowi”.

– W świecie kryzysu autorytetów, kiedy odwaga potaniała, wy jesteście właśnie synonimem autorytetu – powiedział Michał Kochanowski. – Tam gdzie niesiecie pomoc, nie mają znaczenia żadne granice. I za to wam serdecznie dziękuję.

Starosta podkreślił też ogromną wartość działań informacyjnych, skierowanych przez strażaków do dzieci i młodzieży. rm

Fot. Robert Majchrzak

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *