Starosta apeluje o pomoc w związku z przyrostem zakażeń

Starosta apeluje o pomoc w związku z przyrostem zakażeń

Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, zaapelował o pomoc w związku z dobowym przyrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym powiecie. W opublikowanym w piątek komunikacie zaznaczył, że szybka diagnostyka i izolacja jest najskuteczniejszą metodą zapobiegającą dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zwiększony przyrost zakażeń w powiecie kętrzyńskim jest przede wszystkim efektem testów przeprowadzanych w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

– Trudna sytuacja kętrzyńskiego DPS, który objęty jest całkowitą kwarantanną, wymaga roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. Powiat Kętrzyński skoncentrowany jest na zorganizowaniu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej, pomocy w wykonywaniu badań oraz wsparciu instytucjonalnym. Najważniejsze jest zapewnienie opieki pacjentom. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby się podjąć świadczenia usług pielęgniarsko – opiekuńczych o wyrażenie chęci do pracy w jakiejkolwiek formie. Stworzenie bazy osób gotowych do wykonywania czynności wspierających może posłużyć wszystkim, którzy będą tego potrzebować. Bądźmy solidarni. Wspólnie przejdziemy przez ten trudny czas – czytamy w komunikacie podpisanym przez Michała Kochanowskiego.

Powiat Kętrzyński poinformował też o wprowadzeniu nauczania hybrydowego w szkołach ponadpodstawowych. Nastąpi od poniedziałku, 19 października.

– Dzisiaj odbyła się narada dyrektorów, podczas której wypracowano procedury postępowania, wspólne dla wszystkich szkół. Ustalono, iż plan zajęć nie zostanie zmieniony, klasy będą realizowały zajęcia stacjonarne i zdalne w systemach tygodniowych naprzemiennie, zajęcia praktyczne będą odbywały się wyłącznie w formie tradycyjnej – czytamy w kolejnym komunikacie.

Młodzież i rodzice zostaną powiadomieni o szczegółach poprzez dziennik elektroniczny, a nauczyciele podczas zwołanych narad.

Według informacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, na 16 października w powiecie kętrzyńskim odnotowano 107 przypadków zakażenia koronawirusem. 39 osób wyzdrowiało. red

Fot. Archiwum

Podobne artykuły
5  
  • Czytelnik
  • Dodano 16 października 2020

  Panie Starosto wśród radnych powiatowych jest jeden wyjątkowy, co to w kampanii wyborczej określił się że jego pasją jest pomoc innym. Może warto mu przypomnieć? Taka pasja to jak dar w takiej sytuacji.

  Odpowiedz
  • Smutne
  • Dodano 17 października 2020

  Smutny apel.Starosta robi co może a Sasin,Karczewski dalej swoje.Totalna kompromitacja Szumowskiego i stracone pół roku.

  Odpowiedz
   • gubernator
   • Dodano 17 października 2020

   – Smieszne
   -Groteskowe
   -Komiczne
   -Durne
   cytuję dowód:
   „Zwiększony przyrost zakażeń w powiecie kętrzyńskim jest przede wszystkim efektem testów”
   – no jednak w sumie bardzo smutne
   jakie te ludzie durne,
   a tyle pieniędzy dają do budżetu na edukację, a ile na studia medyczne…

   Odpowiedz
  • Krzysiek nie wracaj do Ketrzyna
  • Dodano 17 października 2020

  Przyjeżdża taki jeden z Bartoszyc i roznosi te zarazki

  Odpowiedz
  • gubernator
  • Dodano 17 października 2020

  – światowy projekt „pandemia” – rodzaj wojny bez strzelania ale trup się ściele,
  wystarczyło lud ogłupić propagandą,
  nauczycieli, księży, dziennikarzy, urzędników związać finansowo
  rządy lokalne po prostu kupić za pieniądz z powietrza,
  w Polsce takich POlszewikow i PiSdajków
  i… mamy to!
  Hitler i Stalin to prymitywne miernoty
  nie to co dzisiejsza rasa panów świata
  Rotschild, Gates, Soros, Zuckerberg – znane nad-gatunki celebryckie
  i jeszcze więcej tych panów to władcy globalnych korporacji fabryk szczepionek, trucizn i leków, elektroniki i mediów.
  o… i taki nasz Dom Starców w cichej dolince rzeczki Guber stał się elementem światowego projektu eugenicznego, jaki honor!
  p.s.
  a ja mieszkam nad strumykiem co do Gubra wpada – oj, chyba tez mnie dorwą bo maski nie noszę a wirusy – koronnego i innych dziesięć tysięcy – mam od urodzenia, i ciągle żyję

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *