Sprawdź się i Ty w konkursie wiedzy o literaturze

Sprawdź się i Ty w konkursie wiedzy o literaturze

Myślisz, że dobrze znasz klasykę literatury polskiej? Sprawdź to i weź udział w konkursie! Zapraszamy do udziału w comiesięcznym quizie literackim.

 

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, a patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Kętrzyński. Do grudnia 2019 r. na łamach Tygodnika Kętrzyńskiego oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Kętrzynie (biblioteka.ketrzyn.pl) na początku każdego miesiąca ukazywać się będzie jedno pytanie związane z jedną z lektur należących do kanonu literatury polskiej. Należy odpowiedzieć poprawnie na zadane pytanie, a odpowiedź przesłać drogą e-mail na adres: lucyna.werbanowska@biblioteka.ketrzyn.pl.

Wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na zadane pytanie, wylosowany zostanie zwycięzca miesiąca, natomiast wśród osób, które poprawnie udzieliły odpowiedzi na wszystkie pytania, wylosujemy zwycięzcę roku. Zwycięzcy miesiąca otrzymają nagrody książkowe, a zwycięzca roku – dodatkowo atrakcyjną nagrodę niespodziankę.

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do udziału w naszej zabawie i jednocześnie do przypomnienia sobie treści znanych i lubianych dzieł literackich. Szczegółowy regulamin konkursu na stronie www.biblioteka.ketrzyn.pl. red

 

Drugie z pytań konkursowych, dotyczące treści książki „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej: Wymień autorów, których książki znajdowały się w pracowni Zygmunta Korczyńskiego w Osowcach.

 

Wśród autorów poprawnych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycięzcę lutego. Laureatami zostali Wioletta i Grzegorz Szczepańscy. Po odbiór nagrody zapraszamy do siedziby biblioteki w Loży.

 

Podobne artykuły
2Komentarz
  • pustak
  • Dodano 5 marca 2019

  W życiu żadnych e-meili związanych z książką.Książka to ksiązka i uczęszczanie do biblioteki.
  Czyj to pomysł ?
  Zanosi się,że długo,długo nie będziemy mogli korzystać z naszej ukochanej biblioteki w zamku
  przez te nieprzewidziane remonty.Może Pan Hećman wróci jeszcze na burmistrza i załata dziurę
  w dachu i w budżecie.Będzie tak jak dawniej było.

  Odpowiedz
  • ksiazka kucharska
  • Dodano 5 marca 2019

  w tymczasowej siedzibie nie zrobiono przy okazji biblioteki?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *