Spotkanie przedstawicieli instytucji pomocowych. Opracowali roczny plan działań

Spotkanie przedstawicieli instytucji pomocowych. Opracowali roczny plan działań

Przedstawiciele instytucji pomocowych z powiatu kętrzyńskiego spotkali się we wtorek, 10 stycznia, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Jednym z celów spotkania było dokonanie monitoringu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2011-2020.

 

Spotkanie rozpoczęto od analizy wykazu potrzeb z zakresu pomocy społecznej na ubiegły rok oraz stopnia ich realizacji. Następnie, na podstawie danych ilościowych przedstawionych przez ośrodki pomocy społecznej, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i zespoły opieki zdrowotnej, przedstawiono skalę i rodzaj problemów społecznych występujących na terenie powiatu kętrzyńskiego. Stanowiło to podstawę do dalszej pracy w grupach roboczych, w celu zaplanowania działań na rok 2017 w następujących obszarach: dziecko i rodzina, osoby niepełnosprawne i starsze, długotrwale bezrobotni, instytucje i organizacje działające w sferze pomocy społecznej.

Uczestnicy spotkania w PCPR omówili też ewaluację Mapy niezbędnych przedsięwzięć i kierunków działania w zakresie zaspokajania potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych w Powiecie Kętrzyńskim na lata 2016-2020. W pracach wzięło udział 20 osób. Z opracowanych materiałów zostanie sporządzony plan działań na rok 2017.

red

 

Fot. PCPR

Podobne artykuły
6Komentarz
  • tu mieszkam
  • Dodano 10 stycznia 2017

  Panie z PCPR to już od lat mają „strategie” długotrwały pan działań ,jak szybko przepędzić interesanta zwłaszcza niepełnosprawnych. W tej jednostce konieczna jest też wiedza o problemach i sprawach niepełnosprawnych ale to przecież to tylko teoria .Od kilku lat spotykam się z tym a co gorsze takie zachowanie jest akceptowanie przez ich otoczenie i przekazywane młodym pracownicom. Tyle mówi się o usuwaniu barier dla niepełnosprawnych a tu nadal bariera nie do przejścia- burknąć to pójdzie i mniej pracy a i szkolić się nie potrzeba niech się sam gdzieś dowie, przeczyta, zobaczy może na korytarzu coś wisi. Niech wiedzą ,że pani jest w pracy i głowy nie zawracają. Czy Starostwo sprawuje jakakolwiek kontrole nad jakością obsługi interesantów? Jak was widzą i słyszą taka ludzie zagłosują w przyszłych wyborach.

  Odpowiedz
  • Kris
  • Dodano 10 stycznia 2017

  Absolutnie się nie zgodzę z tym że burkaja panie w PCPR na interrsantow. Jest to bardzo kompetentna i rzeczowa kadra będąca częścią naszego powiatu. A uśmiech u młodych pań i wiekiem i stażem zawsze na ich twarzach gości chylę czoło. Wielkie brawo za pracę na rzecz powiatu.

  Odpowiedz
 1. Obecna kadra PCPR to jest na poziomie. Chwała dla Pani Dyrektor i dla załogi.

  Odpowiedz
  • Jarek
  • Dodano 11 stycznia 2017

  „będącą częścią naszego powiatu” i w większości rodziną byłego starosty i zastępcy.Widać ,reakcję pracowników od rana w internecie a petent pod drzwiami czeka .Czekajcie na brawa i chwałę ale musicie się zacząć zachowywać po ludzku i zrozumieć dla kogo jesteście w pracy, swoje fochy zabierzcie na zewnątrz. Podlizywanie się zwierzchnikom nie przysłoni waszego braku wiedzy i kultury bycia.Jest nowy rok zmieńcie się choć o parę procent. Mogła by się też działaniom tej jednostki (np. nie przestrzeganie terminów) przyjrzeć komisja rewizyjna Starostwa Powiatowego może jeszcze da się coś naprawić.

  Odpowiedz
  • Andrzej
  • Dodano 11 stycznia 2017

  W tym PCPR udostępnijcie wreszcie WC dla interesantów jest już rok 2017!

  Odpowiedz
   • 2017
   • Dodano 12 stycznia 2017

   Kibel24 masz na Orlenie więc zostaw co musisz tam i wracaj.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *