Śmierć na drodze! Po dachowaniu kierowca zginął na miejscu

Śmierć na drodze! Po dachowaniu kierowca zginął na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze Jegławki – Wilczyny w gminie Srokowo. Na łuku drogi kierujący Toyotą stracił panowanie nad pojazdem, który dachował.  W wyniku poniesionych obrażeń, 67-letni mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 września. O wypadku oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony godzinie 22.00.

– Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd dachował, a w środku znajduje się jedna osoba. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze powiatowej nr 1594N, na łuku drogi, kierujący pojazdem marki Toyota RAV4, 67-letni mieszkaniec gminy Srokowo, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego pojazd dachował – informuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu. Jak ustalili policjanci, kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

– Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym – dodaje Ewelina Piaścik.

Teraz policjanci, pracując pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Mundurowi apelują też o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów.

– Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – czytamy w policyjnym komunikacie. red

Fot. OSP Srokowo

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *