Zamknij

Słuchawki nauszne. Dostosuj wybór do swoich potrzeb!

11:19, 06.04.2021 Aktualizacja: 11:19, 06.04.2021
Skomentuj

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Otwarte czy zamknięte? Bezprzewodowe czy na kablu? Czy potrzebuję redukcji hałasu?

Już jeden rzut oka na wystawę słuchawek w zwykłym markecie może przyprawić o zawrót głowy. Jak więc podjąć odpowiednią decyzję i wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania i posłuży przez lata? 

Słuchawki nauszne - bezprzewodowe czy przewodowe?

Jest to jedno z podstawowych pytań, które należy sobie zadać, przymierzając się do zakupu. Słuchawki nauszne bezprzewodowe w znacznym stopniu rozwiązują problem plątania się kabla, sprawiając tym samym, że ich użytkowanie jest po prostu wygodniejsze. Nie istnieje także możliwość uszkodzenia kabla, a tym samym konieczności wymiany słuchawek na nowe. I choć bezprzewodowe słuchawki charakteryzują się coraz wyższą jakością dźwięku, to wciąż nie mogą konkurować z klasą brzmienia słuchawek przewodowych. Kiedy ma to znaczenie? 

Jeżeli planujemy słuchać muzyki na rowerze, w czasie spaceru czy treningu, różnica w jakości dźwięku będzie niemal niezauważalna. Brak kabla natomiast zwiększy komfort poruszania się. Jeśli natomiast chcemy po prostu rozkoszować się brzmieniem ulubionego zespołu w warunkach domowych czy w pracy, oczywistym wyborem będą słuchawki przewodowe. 

Podobnie sytuacja ma się w przypadku wyboru słuchawek dla graczy. To właśnie słuchawki na kablu gwarantują najlepszą jakość dźwięku, a co za tym idzie - umożliwiają jeszcze lepsze wczucie się w rozgrywkę. 

Otwarte czy zamknięte - jakie słuchawki nauszne wybrać? 

Jeżeli już zdecydujemy się na wybór słuchawek przewodowych, następną kwestią jest ich konstrukcja. Do wyboru mamy dwie opcje: zamknięte lub otwarte (istnieją także słuchawki półotwarte, jednak jest to niezwykle rzadki rodzaj). 

Słuchawki otwarte to przede wszystkim duża przestrzenność dźwięku, możliwość uzyskania wysokiej jakości, realistycznego brzmienia oraz dobra wentylacja ucha. Taka konstrukcja sprawia jednak, że do naszego ucha będą dobiegać odgłosy z zewnątrz, a inni bez problemu usłyszą muzykę, której aktualnie słuchamy. Słuchawki otwarte są więc dobrym wyborem dla tych, którzy muzyki słuchają przede wszystkim w domowym zaciszu, gdzie mogą w pełni docenić jakość brzmienia. 

Jeżeli natomiast często słuchamy muzyki w podróży czy na ulicy, lepiej wybrać słuchawki, które gwarantują lepszą izolację ucha, czyli słuchawki o konstrukcji zamkniętej. Zamknięta czasza oraz głębokie, wyściełane nauszniki sprawiają, że dociera do nas mniej bodźców, które mogą zakłócić odsłuch. Znacząco ograniczają też wydostawanie się dźwięku na zewnątrz. Zamknięta budowa słuchawek nausznych może jednak powodować szybsze męczenie się ucha. Dlatego decydując się na taki model, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane nauszniki. Naturalna skóra zdecydowanie ułatwi skórze oddychanie i sprawi, że dłużej będziemy mogli cieszyć się komfortem słuchania. Wpłynie jednak na wysokość ceny. 

Artykuł sponsorowany

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KwatermistrzKwatermistrz

0 0

Tak !!! a po iluś latach głuchyś jak pień. To,ze ktoś głuchy to jeszcze irytuje swoją głośną
rozmową otoczenie i rozmówcow.Mamy już teraz dobitne przykłady jak klienci w sklepie na słuchawkach rozmawiają przez telefon a nam aż uszy nam swędzą aby nie słuchać. 12:23, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%