Zamknij

Ślubowanie i mianowanie funkcjonariuszy straży granicznej. W przyszłym roku szansę otrzymają następni

15:12, 30.10.2017
Skomentuj

Przed poniedziałkowym południem w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania oraz mianowania funkcjonariuszy. Słowa ślubowania wypowiedziało 12. nowych pograniczników, 9. funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na stopień kaprala.

 

- Ślubowanie to wydarzenie ważne i szczególne dla każdego funkcjonariusza straży granicznej. Jednocześnie to wielki powód do dumy - powiedział ppłk Robert Inglot, komendant W-MOSG, po czym zwrócił się do ślubujących: - Zapewne każdy z was rozmyślał, lub jeszcze rozmyśla, czy podjął właściwą decyzję. Na to pytanie sami musicie znaleźć odpowiedź i tak kształtować swoje życie aby podołać wyzwaniom stawianym przez służbę w straży granicznej.

Komendant złożył też gratulacje wszystkim ślubującym. Zaznaczył, że każdy funkcjonariusz powinien strzec dobrego imienia służby, honoru i godności. Za kilka dni funkcjonariusze, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w placówkach W-MOSG.
Po ceremonii ślubowania nastąpiło wręczanie aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim. Stopień kaprala otrzymało 9. funkcjonariuszy.

- Funkcjonariusze ci zostali mianowani po 6-cio miesięcznym kursie przygotowawczym - wyjaśnia ppłk Aneta Soliwoda, naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia W-MOSG. - Teraz trafią do granicznych jednostek organizacyjnych, w których rozpoczną faktyczną służbę.

W szeregi straży granicznej mogą wstąpić kandydaci, którzy przejdą dwuetapową procedurę kwalifikacyjną. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia straży granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

- Przypominamy, że Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności Oddziału - dodaje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. - W 2018 roku szansę na pracę w straży granicznej będzie miało około 50. osób.

rm



Fot. Robert Majchrzak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ShoemasterShoemaster

0 0

Oj cienko z chętnymi ostatnio, cienko. 15:53, 30.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%