Rywalizacja toczyła się do ostatniej rundy

Rywalizacja toczyła się do ostatniej rundy

Przedszkolaki rywalizowały w zorganizowanych po raz pierwszy szachowych otwartych mistrzostwach Kętrzyna. Pierwszymi „małymi mistrzami” zostali Jakub Żukowski z kętrzyńskiego przedszkola Miś Uszatek i Weronika Lewandowska z przedszkola Słoneczko w Reszlu.

 

Jak twierdzą organizatorzy turnieju, z roku na rok coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym gra w szachy. Dlatego też dzięki współpracy Klubu Szachowego Hetman-Pionier, Kętrzyńskiego Centrum Kultury i Fundacji Szalony Krasnolud zorganizowano mistrzostwa przedszkolaków. Były one również eliminacjami do Mistrzostw Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich „Niepodległa”, które odbędą się 16 czerwca w Olsztynie. W mistrzostwach regionu ma prawo wziąć udział pierwsza dziesiątka sobotnich zawodów w Kętrzynie.

– Rywalizacja o pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt toczyła się do ostatniej rundy – relacjonuje Arkadiusz Kaczmarek, jeden z organizatorów turnieju. – Mistrzem Kętrzyna w kategorii chłopców został Jakub Żukowski, a najlepszą spośród dziewczynek została Weronika Lewandowska. Gratulacje dla najlepszych.

Arkadiusz Kaczmarek zaznacza, że dla niektórych dzieci był to pierwszy konkurs szachowy i dziękuje ich rodzicom za przyprowadzenie pociech.

– Szachy to królewska gra, która łączy w sobie elementy sportu, nauki i sztuki – dodaje organizator kętrzyńskich mistrzostw. – Wierzymy w to, że szachy rozwijają wyobraźnię, pamięć, logiczne myślenie oraz kształtują charakter. Do zobaczenia na następnym turnieju.

red

 

I Otwarte Mistrzostwa Kętrzyna Przedszkolaków

Dziewczęta: 1. Weronika Lewandowska (Słoneczko Reszel) – 5 pkt., 2. Maja Narwojsz (Miś Uszatek Kętrzyn) – 4,5 pkt., 3. Roksana Kolasa (Krasnal Kętrzyn) – 4 pkt.

Chłopcy: Jakub Żukowski (Miś Uszatek Kętrzyn) – 5 pkt., 2. Igor Dubrowny (Szkoła Podstawowa nr 8 Bartoszyce) – 5 pkt., Radosław Skrabowski (Bajka Giżycko) – 4,5 pkt.

 

Fot. Facebook.com/AkademiaSzachowaMat

Podobne artykuły
2Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 15 maja 2018

  Do szachów tak jak i do kart trzeba mieć wrodzone predyspozycje tego nie da się nauczyć.Lubię bardzo kibicować szachistom i tym co grają w karty,ale to już nie to samo co było kiedyś,że na ławkach w parku panowie grali całymi dniami.Tamte pokolenie odeszło a nastał inny czas.

  Odpowiedz
   • Renault
   • Dodano 15 maja 2018

   Dziś jest Internet i na ławkach w parku większość ma głowę opuszczają w dół wcsmartphony

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *