Ryszard Niedziółka: W naszym mieście mamy wielu utalentowanych ludzi

Ryszard Niedziółka: W naszym mieście mamy wielu utalentowanych ludzi

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych na rok 2021. Składać je można do 15 stycznia.

W Kętrzynie od lat na stypendium mogą liczyć sportowcy. Teraz dołączają do nich ludzie kultury – fotograficy, malarze czy tancerze. Jak informuje Karina Pac z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kętrzyn, stypendia przyznane zostaną osobom szczególnie utalentowanym, reprezentującym wysoki poziom artystyczny, jako wyraz uznania dla osiągnięć, a także jako forma wsparcia dalszego rozwoju twórców kultury i sztuki. Dodatkowo, na wniosek rady kultury, stypendyści będą mogli otrzymać „Złotą Karty Stypendysty”, która uprawniać ich będzie m.in. do bezpłatnego korzystania z oferty Kętrzyńskiego Centrum Kultury czy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– To pierwsze stypendia dla ludzi kultury w Kętrzynie. Liczymy na zgłoszenia ludzi, dzięki którym nasze miasto buduje swoją tożsamość – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – W naszym mieście mamy wielu młodych, utalentowanych i niezwykle zaangażowanych ludzi. Wierzę, że stypendia oraz dodatkowy bonus w formie złotej karty stypendysty pomogą im w dalszym rozwoju – dodaje Ryszard Niedziółka.

Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium artystycznego jest spełnienie kilku warunków oraz złożenie odpowiedniego wniosku. Stypendium może otrzymać osoba, która zamieszkuje na terenie Kętrzyna, a także brała udział w koncertach, wystawach, przeglądach, konkursach, festiwalach turniejach lub olimpiadach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim lub międzynarodowym, lub realizuje projekt artystyczny adresowany do mieszkańców miasta.

Wnioski można składać do 15 stycznia, do godz. 15.30, w Urzędzie Miasta Kętrzyn, przy ul. Wojska Polskiego 11, w Punkcie Obsługi Interesantów. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania stypendiów artystycznych oraz wzory wniosków można uzyskać w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych (pokój 306 w Urzędzie Miasta w Kętrzynie), tel. 89 752 05 91, a także tutaj na stronie internetowej miastoketrzyn.pl. red

Fot. Miasto Kętrzyn

Podobne artykuły
6  
  • Taka tradycja
  • Dodano 5 stycznia 2021

  Niech Pan burmistrz pokaże jak doceniony jest zespół „Dr.Watt” z Kętrzyna,bo na to chyba nie muszą pisać wniosków do 15 stycznia 2021 ROKU. ?

  Odpowiedz
  • mam talent
  • Dodano 5 stycznia 2021

  i nie podlizuj sie mi

  Odpowiedz
  • Klis
  • Dodano 5 stycznia 2021

  W sumie to czas,żeby R.N. ufundował własne stypendium.Niech się nazywa” kto potrafi więcej niż ja?”

  Odpowiedz
   • Taka tradycja
   • Dodano 5 stycznia 2021

   Świetny wpis to musiała „ukłuć” tylko kobieta Polska-Na czasie !

   Odpowiedz
  • Żłotko
  • Dodano 5 stycznia 2021

  Taa…wybitnie utalentowani to chyba tacy jedni z Giżycka. Pani „rzeczniczka” tez z Giżycka. Żałosne te karty, może w brydża zagramy?

  Odpowiedz
   • gubernator
   • Dodano 5 stycznia 2021

   – no, Burmistrz móglby sie wykazać własnym talentem i doswiadczeniem CEO
   i zrobić nam od ręki kilku artystów – z urzędników
   zwalniajac ich…
   ale to chyba moje artystyczne marzenie…
   niestety, prawo Parkinsona działa w kazdej biurokracji

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *