Ruszają rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do wzięcia 40 tys. zł

Ruszają rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do wzięcia 40 tys. zł

90 drużyn weźmie udział w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wśród nich jest siedem zespołów z powiatu kętrzyńskiego.

 

Najszybciej, bo już 21 lipca (runda przedwstępna), w szranki rywalizacji stanie B-klasowa Szansa Reszel, która zmierzy się z Granicą Bezledy oraz niezrzeszone Orły Kętrzyn, które podejmą A-klasowego Juranda Barciany. Tydzień później, w rundzie wstępnej, Orlęta-Rema Reszel zmierzą się na wyjeździe z KS Wojciechy, Wilczek Wilkowo zmierzy się ze zwycięzcą meczu Szansa – Bezledy, a lepszy w starciu Orły – Jurand podejmie Victorię Bartoszyce.

Pierwsza runda WPP odbędzie się 4 sierpnia. W niej Granica Kętrzyn zmierzy się z Redutą Bisztynek lub Łyną Sępopol, a MKS Korsze zagra z Burzą Słupy lub Warmią Olsztyn. W przypadku awansu Orląt, zmierzą się one z Mamrami Giżycko, a zwycięzca konfrontacji Orły/Jurand – Victoria zagra z najlepszym zespołem w rywalizacji Szansa/Bezledy – Wilczek.

We wszystkich 3 rundach weźmie udział aż 90 drużyn: 16 reprezentantów IV ligi, 32 drużyny z klasy okręgowej oraz 42 zespoły z klasy A, B, młodzieżowych i niezrzeszonych.

– Drużyny zostały podzielone pod względem terytorialnym na osiem grup. W celu zminimalizowania kosztów transportu losowanie zostało przeprowadzone w ramach właśnie tych grup – poinformował Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Od nowego sezonu zmieni się pula nagród za udział w Wojewódzkim Pucharze Polski. Oprócz pucharów i medali, zwycięzca rozgrywek otrzyma nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych, a finalista wzbogaci się o 10 tysięcy zł. Poza tym drużyny pokonane w półfinałach otrzymają od W-MZPN sprzęt sportowy o wartości po 2,5 tys. zł, a zespoły z klasy A i B, które awansują przynajmniej do drugiej rundy (np. Szansa i Jurand), otrzymają sprzęt o wartości po 2 tys. zł. Kolejną nowinką będzie możliwość przeprowadzeniu aż siedmiu (!) zmian zawodników podczas meczu.

red

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *