Rusza rywalizacja o Wojewódzki Puchar Polski

Rusza rywalizacja o Wojewódzki Puchar Polski

Któraś z dwóch reszelskich drużyn będzie rywalem Granicy Kętrzyn w pierwszej rundzie rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski. Wcześniej Szansa i Orlęta zmierzą się ze sobą w spotkaniu rundy wstępnej.

 

Dzisiaj w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano pary rundy przedwstępnej, rundy wstępnej i pierwszej rundy rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski w sezonie 2019/20. Drużyny zostały podzielone pod względem terytorialnym na osiem grup. Zabieg ten miał na celu zminimalizowanie kosztów transportu.

Dzięki podziałowi terytorialnemu, w pierwszych fazach rozgrywek dojdzie do konfrontacji dobrze sobie znanych rywali. Najlepszym przykładem jest derbowe starcie B-klasowej Szansy Reszel z występującymi w „okręgówce” Orlętami w rundzie wstępnej. W pierwszej rundzie WPP zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się natomiast z Granicą Kętrzyn.

Z pozostałych drużyn powiatu kętrzyńskiego, w rundzie przedwstępnej Jurand Barciany zmierzy się z Redutą Bisztynek, a w rundzie wstępnej Wilczek Wilkowo zagra z niezrzeszoną Landią Bartoszyce. Oba nasze zespoły zagrają na wyjazdach. W przypadku gdy Jurand awansuje do rundy wstępnej, jego rywalem będzie Victoria Bartoszyce.

Według pucharowej drabinki, jeżeli zespół z Barcian awansuje do pierwszej rundy WPP, zmierzy się w niej z MKS Korsze. Natomiast Wilczek Wilkowo, w przypadku awansu, zagra ze zwycięzcą meczu MKS Jeziorany – Łyna Sępopol.

Mecz rundy przedwstępnej odbędzie się 20 lipca. Spotkania rundy wstępnej zaplanowano na 27 lipca, a mecze pierwszej rundy WPP odbędą się 3 sierpnia. We wszystkich trzech rundach weźmie udział aż 89 drużyn: 16 reprezentantów IV ligi, 32 drużyny z klasy okręgowej oraz 41 zespołów z klasy A i B oraz niezrzeszonych. rm

 

Zdjęcie: W poprzednim sezonie Granica Kętrzyn dotarła do półfinału WPP, gdzie zmierzyła się z III-ligowym Zniczem Biała Piska. Fot. Robert Majchrzak

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *