Rolnicy! Uważajcie na oszustów!

Rolnicy! Uważajcie na oszustów!

Do drzwi rolników pukają osoby, które podają się za pracowników KRUS. Jest to nieprawda! Jeśli przyjdzie do ciebie osoba i powie, że pracuje w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, dlatego chce spisać twoje dane – nie wierz jej. To oszust!

Do KRUS dotarły sygnały od rolników, że pod ich domami pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji. KRUS jednak nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Kasa przestrzega przed takimi oszustami! O przestępczych próbach wyłudzenia od państwa danych z dowodu osobistego, czy domagania się podpisania rzekomo urzędowego druku, prosimy niezwłocznie powiadamiać policję lub najbliższą jednostkę KRUSczytamy na stronie internetowej KRUS.

Kasa apeluje zwłaszcza do osób starszych o dużą ostrożność w osobistych kontaktach z nieznajomymi osobami. Przestrzega przed niepodpisywaniem wręczanych przez prywatne osoby druków, oświadczeń i nieudostępnianie im swoich danych osobowych lub urzędowej korespondencji z KRUS. Dotkliwą konsekwencją może być spłata zaciąganych przez oszustów w imieniu osób, od których wyłudzili ich dane, ogromnych kredytów, pożyczek itp. zobowiązań finansowych.

 

red

 

Fot. Internet

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *