Reszelska szkoła wyróżniona za dobrą kuchnię!

Reszelska szkoła wyróżniona za dobrą kuchnię!

Po raz kolejny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu otrzymał Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. To prestiżowe wyróżnienie reszelska szkoła otrzymuje regularnie od 2015 roku.

 

– Bardzo się z tego cieszymy. Jak każde inne wyróżnienie, jest dla nas motywacją do dalszego podnoszenia jakości pracy szkoły – mówi Edward Szmul, dyrektor ZS-P w Reszlu.

Od 2005 roku nasze województwo jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, używając logo „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.
Samorząd województwa przyznaje prawo do używania wyżej wymienionego logo przedsiębiorcom, instytucjom, które spełniają wymogi określone regulaminem. Głównym kryterium członkostwa jest korzystanie z lokalnych surowców przy produkcji żywności i potraw. Takie właśnie kryterium spełnia stołówka szkolna ZS-P.

– Od lat wykorzystujemy w naszej stołówce surowce wytwarzane przez lokalnych producentów, rolników. Do poprawy smaku stosujemy jedynie przyprawy z ziół, wytworzone przez panie kucharki – zaznacza Edward Szmul. – Czekamy na przepisy, które umożliwią nam kupowanie warzyw wprost od rolników.

Swoje produkty do reszelskiej szkoły dostarcza m.in. firma Młynomag z podreszelskiego Grodzkiego Młyna. Zużycie produktów mrożonych zostało ograniczone do koniecznego minimum.

Nic dziwnego, że spełniając takie warunki, szkolna stołówka nie ogranicza się do żywienia uczniów. W okresie ferii zimowych i wakacji szkoła organizuje obozy sportowe, artystyczne oraz międzynarodowe wymiany uczniów, zapewniając uczestnikom pełne wyżywienie. Stołówka przygotowuje też potrawy do zbiorowego żywienia w okresie festynów i dożynek organizowanych dla mieszkańców Reszla i okolic, a pierogi wykonywane przez panie kucharki z ZS-P w Reszlu zasłynęły już swoim smakiem daleko poza Reszlem… rm

 

Zdjęcie: Edward Szmul prezentuje aktualny certyfikat. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *