Ratunku, on mnie bije i dusi! Policjanci interweniowali w awanturach domowych

Ratunku, on mnie bije i dusi! Policjanci interweniowali w awanturach domowych

Policjanci zatrzymali trzech agresywnych mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu grozili pozbawieniem życia swoim najbliższym. Sprawcy trzeźwieją już w policyjnych celach, a ich rodziny zostały objęte procedurą „Niebieskiej karty”.

 

We wtorek, 23 stycznia,  kętrzyńscy policjanci trzykrotnie interweniowali w mieszkaniach na terenie powiatu, w których gdzie doszło do awantur domowych. W dwóch przypadkach sprawcy przemocy domowej trafili do policyjnych cel.

– Pijany syn bije i dusi – taką informację o godzinie 19 otrzymał oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Srokowo.

– Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że pijany syn wszczął awanturę z matką, podczas której uderzał ją, popychał oraz dusił. Dodatkowo wyzywał ją, krytykował, ciągle niepokoił, a także groził, że ją zabije – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Agresywnego mężczyznę policjanci zatrzymali w areszcie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejną informację o awanturze domowej, tym razem na terenie gminy Barciany, oficer dyżurny otrzymał około godziny 19.40. Z przekazanych informacji wynikało, że pijany partner jest agresywny, a w mieszkaniu są małe dzieci. Po dojechaniu na miejsce policjanci natychmiast odseparowali pijanego mężczyznę od domowników. Jak ustalili funkcjonariusze, agresywny 27-latek używał przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojej partnerki, szarpał ją, popychał, uderzał i dusił, jak również wyzywał i groził. Pijany agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie.
O następnej awanturze domowej oficer dyżurny został powiadomiony o godzinie 21.30. Zadzwoniła do niego kobieta informując, że bije ją mąż. Z jej relacji wynikało, że cała sytuacja ma miejsce w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna.

– Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że pijany 31-latek używał przemocy fizycznej wobec swojej żony. Mężczyzna poinformował, że noc spędzi u znajomych i nie będzie już wszczynał awantur – relacjonuje Ewelina Piaścik.

Każda rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie. Przypominamy, że kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

red

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Podobne artykuły
4Komentarz
  • Co za dzień
  • Dodano 24 stycznia 2018

  A co to wypłaty jakies byly?

  Odpowiedz
  • Taa
  • Dodano 24 stycznia 2018

  Pincet+

  Odpowiedz
  • ciekawe
  • Dodano 24 stycznia 2018

  ile niebieskich kart zalozono wobec kobiet ktore wyzywaja, krytykują,, ciągle niepokoją, a także grożą, szarpią i popychają swoich mężów czy partnerów?

  Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 1 lutego 2018

  Niebieską kartę piwinni założyć hamulcowym radnym krytykuja, ciągle niepokoją i grożą ze odwołają starostę.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *