Radni z gminy Kętrzyn ufają wójtowi

Radni z gminy Kętrzyn ufają wójtowi

Paweł Bobrowski uzyskał jednogłośne wotum zaufania i absolutorium za rok 2019. Sesja, podczas której radni z gminy Kętrzyn okazali zaufanie do wójta, odbyła się w środę.

 

Pierwszym z dwóch najważniejszych punktów sesji było głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania. Paweł Bobrowski przypomniał zebranym najważniejsze jego zdaniem zapisy raportu o stanie gminy Kętrzyn za ubiegły rok. Zaznaczył przy tym, że w omawianym czasie wszystkie gminne inwestycje kosztowały 14,8 miliona złotych, z czego niemal 11 milionów złotych to środki zewnętrzne.

– Dziękuję wszystkim pracownikom zaangażowanym w opracowanie tego dokumentu. Dziękuję też radnym, sołtysom i wszystkim którzy przyczynili się do realizacji opisanych w raporcie zadań – podsumował swoje wystąpienie wójt gminy Kętrzyn.

Radni nie dyskutowali o raporcie. Mirosława Katiuszyn dodała tylko, że dokument jest „bardzo przejrzysty” i zawarto w nim wszystkie istotne sprawy. Nic więc dziwnego, że 13 radnych obecnych na sali obrad zagłosowało za udzieleniem Pawłowi Bobrowskiemu wotum zaufania.

Radni nie mieli też żadnych wątpliwości do sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Również opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji rewizyjnej Rady Gminy Kętrzyn były pozytywne. Komisja rewizyjna, której przewodniczy Katarzyna Rodak, zawnioskowała jednogłośnie o udzielenie wójtowi absolutorium. Tym razem już 14 radnych uczestniczących w sesji opowiedziało się na tak.

Procedury absolutoryjne zwieńczyły gratulacje od Teresy Juchniewicz, przewodniczącej Rady Gminy Kętrzyn, które można uznać za symbol udanej współpracy pomiędzy wójtem a radnymi. rm

 

Fot. Gmina Kętrzyn

Podobne artykuły
1
    • Bez morału
    • Dodano 30 lipca 2020

    Rety,zdjęcie jak z Dożynek,a nie wystarczy słowo na Sesji-Dziękujemy ! ?

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *