Pucharowa przygoda zakończona, ale czekamy na kolejną

Pucharowa przygoda zakończona, ale czekamy na kolejną

Niestety, zakończyła się przygoda zespołu Daga Sport Korsze z rozgrywkami o Puchar Polski w futsalu. W meczu 1/8 finału rozgrywek korszenianie ulegli ekstraklasowemu Constractowi Lubawa 1:6.

 

Po triumfie w turnieju wojewódzkim i odprawieniu kolejnych faworytów: Zawiszy Malwee Rzgów i LSSS Lębork, w środowy wieczór poprzeczka została zawieszona zdecydowanie wyżej. W Korszach pojawiła się bowiem aktualnie trzecia drużyna polskiej Ekstraklasy futsalu. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez gości. Gospodarze, za sprawą Pawła Sawickiego, wyrównali, ale okazał się to jedyny gol zespołu Daga Sport w tym meczu. Pierwsza jego część zakończyła się wynikiem 3:1 dla lubawian, a całe spotkanie 6:1. Gwoli sprawiedliwości należy jednak dodać, że w meczu z Costractem sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że szczęście sprzyja lepszym.

– Drugiego gola straciliśmy tuż po niewykorzystanej stuprocentowej sytuacji. Kolejne podobnie, znów po „setkach”. A to strzeliliśmy w poprzeczkę, a to w słupek i zamiast 2:2 zrobiło się 1:3. Bramkę na 1:4 Constract zdobył tuż po przerwie, czym w pewien sposób „ustawił” już resztę spotkania – puentuje Krzysztof Piwiszkis, założyciel i kapitan zespołu z Korsz.

Tegoroczna przygoda zespołu Daga Sport Korsze w rozgrywkach o futsalowy Puchar Polski to niejako kontynuacja tego, co wydarzyło się przed dwoma laty. Wówczas zespół o nazwie KJ Auto Korsze dotarł do 1/16 finału PP, ulegając również ekstraklasowiczom ze Słonecznego Stoku Białystok.

– Kiedy dwa lata temu w 1/16 PP graliśmy z drużyną Słoneczny Stok Białystok mówiłem, że to jedna z fajniejszych, jak nie najfajniejsza moja przygoda z piłką. Po dwóch latach miałem okazję zagrać w 1/8 PP i było jeszcze fajniej! Aż boję się pomyśleć co będzie za kolejne dwa lata – napisał na Facebooku Krzysztof Piwiszkis, dając kibicom nadzieję na kolejne piłkarskie emocje w Korszach. rm

 

1/8 FPP

Daga Sport Korsze – Constract Lubawa 1:6 (1:3)

Bramki: Paweł Sawicki (7’) – Pedro De Oliveira Silva (4, 32’), Paweł Ossowski (12’), Mateusz Łożyński (13’), Arkadiusz Budzyn (25’), Paweł Kaniewski (39’).

Daga Sport Korsze: Mateusz Papliński – Krzysztof Piwiszkis, Łukasz Kuśnierz, Patryk Gąsiorowski, Marcin Cyliński, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Mariusz Machniak.

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *