Przyszli oficerowie rozpoczęli szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej

Przyszli oficerowie rozpoczęli szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej

Niemal 60. funkcjonariuszy rozpoczęło szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Efektami rozpoczętych w poniedziałek zajęć będą pierwsze stopnie oficerskie mundurowych.

 

Inauguracji szkolenia dokonał płk Grzegorz Skorupski, pełniący obowiązki komendanta CSSG. Omówił zadania słuchaczy w trakcie pobytu i nauki w Centrum, a także przedstawił kadrę kierowniczą oraz opiekunów dydaktycznych.

– Głównym celem rozpoczętego dziś szkolenia jest podniesienie kompetencji w zakresie planowania, organizowania i nadzorowania działań podległego zespołu, a także rozwijanie własnego potencjału – poinformował st. chor. szt. Edward Milewski, starszy specjalista Sekcji Informacji Wydziału Informacji i Organizacji Dydaktyki CSSG. – Po jego ukończeniu funkcjonariusze nabędą prawo do mianowania na stopień podporucznika straży granicznej.

W szkoleniu bierze udział 58 osób z oddziałów warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, nadbużańskiego, bieszczadzkiego i centralnego  ośrodka szkolenia. Zajęcia zakończą się 1 lutego 2019 r.

red

Fot. CSSG

Podobne artykuły
4Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 20 sierpnia 2018

  Panowie jest okazja do reaktywowania stadniny koni w Kętrzynie poprzez nakę miejętności jazdy konnej dla kandydatów w Straży Granicznej. Kiedyś nasze korty do tenisa ziemnego tętniły życiem dzięki zaangażowaniu podchorążych i kadry oficerskiej WOP z Kętrzyna.

  Odpowiedz
   • GiT
   • Dodano 21 sierpnia 2018

   Jeżeli już to STADO OGIERÓW, do licha. Mieszkasz w Kętrzynie już tyle lat więc wypadałoby się nauczyć poprawnej nazwy.

   Odpowiedz
  • czytelnik
  • Dodano 20 sierpnia 2018

  Redakcjo proszę o sprecyzowane gdzie jest oddział centralny o którym mowa w tekście ?

  Odpowiedz
   • GiT
   • Dodano 21 sierpnia 2018

   Centralny ośrodek szkolenia to Koszalin.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *