Przygoda z filmem. W jaki sposób ją przeżyć?

Przygoda z filmem. W jaki sposób ją przeżyć?

Stań przed kamerą i zagraj rolę, epizod, stając się aktorem. Trzeba się do tego przygotować, nauczyć się tekstu, opanować zachowanie, ćwiczyć miny przed lustrem i przed publicznością, która oceni najlepsze…

 

Stań za kamerą. Prowadź kadr, twórz ujęcia, naucz się odpowiedniego „chwytania” tego co chcemy widzowi przekazać.

Uczestnicz w postprodukcji. Sklejaj nagrane ujęcia, dodawać efekty kadrujące, wybierać najlepsze momenty i tworzyć z nich historię. Innymi słowy montuj film.

Skomponuj muzykę. Widząc obraz wymyśl co chciałbyś w tym momencie usłyszeć. Można korzystać z gotowych dźwięków, można samemu je nagrać i połączyć aby stworzyć tło do akcji.

Dodaj dźwięk. Zarejestruj go oddzielnie, nagraj odgłosy ulicy, lasu, trzaśnięcie drzwiami, czy oddech. Dodaj do tego dźwięk rejestrowany w trakcie filmowania kamerą. Połączenie tego i nałożenie na gotowy obraz to udźwiękowienie.

Zaplanuj to wszystko wcześniej. Trzeba przewidzieć, gdzie będziemy filmować, co będziemy filmować. Jaki sprzęt i akcesoria będą nam potrzebne. Czy dostaniemy zgodę na filmowanie obiektów czy ludzi. Tym zajmuje się kierownik planu.

Najważniejsze. Pomysł na film. Komedia? Sensacja? Może dokument albo kampania społeczna w stylu „nie bierz narkotyków”? To okaże się na naszym pierwszym spotkaniu. To Wy będziecie twórcami, reżyserami i scenarzystami. Każdy dostanie rolę bez której film nie powstanie. My tylko poprowadzimy Was przez proces powstawania filmu. Mamy na to tylko dwa tygodnie intensywnej ale wspaniałej pracy. Dzięki uprzejmości Kętrzyńskiemu Centrum Kultury na koniec obejrzymy wspólnie z rodzinami i gośćmi gotowy film w kinie Gwiazda. Czekamy na Was!

 

Zdjęcie: Jacek Kwiatkowski zachęca do wzięcia udziału w przygodzie z filmem.

 

Podobne artykuły
2Komentarz
  • adam
  • Dodano 8 czerwca 2019

  Nie lubię chwalić ale to wszechstronnie utalentowany fachowiec. Ma wspaniałe podejście do młodzieży. Zobaczcie jak ta dziewczynka śpiewa!
  https://www.facebook.com/ArtFilmJJ/videos/214830735874561/

  Odpowiedz
  • czy to normalne i potrzebne komu ?
  • Dodano 8 czerwca 2019

  mi nie

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *