Przy pomocy Drużyny Szpiku możesz sprawić komuś radość

Przy pomocy Drużyny Szpiku możesz sprawić komuś radość

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających…

 

Ale jest to także bardzo ważny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich i to właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku.

– Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni – mówi Barbara Piątkowska, szefowa Drużyny Szpiku z Barcian. – Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, to chcielibyśmy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt. Nie uda nam się to rzecz jasna bez Waszego wsparcia!

Co jest potrzebne do tego, aby wlać w czyjeś serca nadzieję? Tak naprawdę wszystko. Wolontariusze z Drużyny Szpiku przyjmują pościel, ręczniki, koce, zabawki, gry, artykuły papiernicze, chemię domową (pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy), soki, słodycze, i inne produkty o długim terminie przydatności. Każdy kto ma ochotę wesprzeć potrzebujących może dostarczyć wybrane artykuły do siedziby Drużyny Szpiku w Barcianach (ul. Piotrowskiego 1) lub do redakcji Tygodnika Kętrzyńskiego (ul. Traugutta 7 w Kętrzynie). Zbiórka będzie prowadzona do 30 listopada.

rm

 

Zdjęcie: Wolontariusze z barciańskiej Drużyny Szpiku szykują się do kolejnej świątecznej akcji. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *