Przez dwa dni mówili o podrabianych dokumentach

Przez dwa dni mówili o podrabianych dokumentach

Dziś, w czwartek 8 września, zakończyło się dwudniowe sympozjum zorganizowane przez Centrum Szkolenia Straży Granicznej. W sympozjum uczestniczyli eksperci z dziedziny kryminalistyki.

 

Baner_Sympozjum_EKSG_poziomInauguracja dziewiątej już edycji Międzynarodowego Sympozjum Ekspertów Kryminalistyki Służb Granicznych miała miejsce w środę, 7 września, w sali rycerskiej kętrzyńskiego zamku. Uroczystego otwarcia dwudniowego spotkania dokonał Michał Stachyra, komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Podczas sympozjum ponad 60 ekspertów z kraju i z zagranicy rozmawiało o aspektach skutecznej i efektywnej kontroli dokumentów, prezentowało i charakteryzowało przypadki ujawnianych fałszerstw dokumentów na granicach oraz ich wykorzystania w nielegalnej migracji.
– Przez te dwa dni wygłoszono 16 bardzo interesujących referatów – mówi Aneta Wojtanowska-Zimoń, rzecznik prasowy CSSG. – Jestem przekonana, że wszystko co zostało zaprezentowane podczas sympozjum, okazało się przydatne nie tylko dla Straży Granicznej, ale także dla naszego partnera strategicznego w zakresie organizacji tego przedsięwzięcia –Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Sympozjum odbyło się pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.

rm

 

Zdjęcie: W sympozjum uczestniczyło ponad 60. ekspertów. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Zgroza aka Rewolucja
  • Dodano 8 września 2016

  A o kwestii podrabiania dokumentow przez abdulow co lazili po nke jesienia tez bedzie? Aha czyli sprawa recznikoglowych wplacajacych sobie z bankomatow pliki eurusow podejrzanych o przynaleznosc do hamasu zostala zamieciona pod dywan.

  Odpowiedz
  • czytelnik
  • Dodano 8 września 2016

  krótko i na temat NIEROBY ! kase za to biorą ? niech ich bóg pokara

  Odpowiedz
  • Kriss
  • Dodano 9 września 2016

  Kogo to?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *