Przedstawiciele gmin spotkali się w starostwie

Przedstawiciele gmin spotkali się w starostwie

Przedstawiciele gmin powiatu kętrzyńskiego spotkali się w ubiegły czwartek w starostwie powiatowym. Głównym tematem rozmów było opracowanie strategii elektromobilności.

 

W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka, wójt gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, burmistrz Reszla Marek Janiszewski, wójt gminy Srokowo Marek Olszewski, pracownik Urzędu Gminy Barciany Sylwester Wrona oraz gospodarz spotkania, starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

Zebrani rozmawiali o współpracy przy opracowywaniu strategii elektromobilności na obszarze powiatu kętrzyńskiego, z uwzględnieniem Smart City jako niezbędnego elementu zrównoważonego rozwoju regionu na lata 2020-2036. Uzgodniono też wspólne inwestycje, planowane do realizacji w roku 2020, w ramach Programu Wspólnych Inwestycji z Gminami 50/50 oraz zasady współpracy z nowo powstałym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie. red

 

Fot. Powiat Kętrzyński

Podobne artykuły
12Komentarz
  • Pan M
  • Dodano 3 października 2019

  Skandal. Gminy nie mają powyżej 50 tys. mieszkańców i elektromobilność nie jest obowiązkowa. To skrajny przypadek uległości układu politycznego AS-PiS lobby producentów elektrośmieci.

  Odpowiedz
   • pacjent
   • Dodano 3 października 2019

   Ciekawe czy rozmawiali o upadku szpitala ?

   Odpowiedz
    • Pan M
    • Dodano 3 października 2019

    Obawiam się, że nie. Dobrze działający sektor usług publicznych to krok w kierunku dobrostanu. To proponował tylko program TAK dla Kętrzyna, który pisowski kandydat Rypina wykorzystał jedynie do lansu własnej osoby, po czym oszukując wyborców poparł Niedziółkę. Niedziółka natomiast podobnie jak Hećman zasłania się pseudoekonomiczną retoryką. A co do meritum, to uważam że Niedziółka przy swojej niekompetencji w zakresie przepisów regulujących transport i elektromoblilność, prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy że swoją polityką może doprowadzić do upadku handlu i usług w centrum miasta.

    Odpowiedz
     • wyborca
     • Dodano 3 października 2019

     Degradacja szpitala. Dwóch likwidatorów Kochanowski – Glinka lawinowo zadłużają szpital. Kochanowski bez wiedzy zarządu steruje ręcznie szpitalem i jednoosobowo odpowiada za degradację szpitala. Narcyz dla kariery zrobi każde świństwo – chce być posłem : – chirurgii nie będzie, lekarza w karetce nie będzie. Bierze się za likwidację położnictwa. Kochanowski odpalił bombę w szpitalu i dokonuje zniszczenia – nie liczy się z chorymi – nie otwiera chirurgii ( przykładem jest wypadek z dziećmi). Przez chamstwo, kłamstwa i dziecinne slogany traci zaufanie. Ta władza jest jakaś dziwna.

     Odpowiedz
      • Wyborca
      • Dodano 4 października 2019

      Nie dziwna była POprzednia? , bo za wszelką cenę chciała utrzymać władze Krzysztofa? Kucharz walczył o utrzymanie swojego guru, wypowiadal sie na temat szpitala nie majac zielonego pojęcia, a dziś nudzi się na sesjach oglądając sufit sali kominkowej.

      • Pan M
      • Dodano 4 października 2019

      A teraz wy macie swojego guru realizującego analogiczną politykę.

  • Pan M
  • Dodano 3 października 2019

  Panie Rypina, pomagałem bo miałeś pan uczynić Kętrzyn wolnym od kumoterstwa, nepotyzmu i protekcji oraz nie dopuścić do podporządkowania interesu publicznego różnego rodzaju lobby. Kętrzyn miał płynąć pod prąd głównego ścieku stawiając w pierwszej kolejności interes publiczny miasta i mieszkańców. Tymczasem zamiast działań w kierunku dobrostanu, znowu (tak samo jak za Hećmana) pojawia się bełkot o inwestycjach, czyli drogich wydatkach drenujących budżety polskich gmin. Dęta w Polsce elektromobilność, która nie ma ani ekonomicznego, ani ekologicznego uzasadnienia, wpisuje się obok betonplacu o szumnej nazwie ogród zapachów – w ten trend (Hećman stworzył analogiczny placobeton przy Poznańskiej). Po raz kolejny widać jak na dłoni że polityka Niedziółki i Hećmana mają ten sam wektor.

  Odpowiedz
   • gubernator
   • Dodano 3 października 2019

   – panowie komentatorzy, trochę ępatji, nie o to chodzi…
   – prawdziwym problemem zebrania było ustalenie który z nich pierwszy a który następny będzie jeździł tą hulajnogą elektryczną którą dostarczył już w ramach zwyczajowej prowizji dostawca betonu na kętrzyńskie place

   Odpowiedz
  • mieszkaniec
  • Dodano 4 października 2019

  C o z tym szpitalem ?
  Brak karetek pogotowia?
  Ludzie umierają.

  Odpowiedz
   • mireczku
   • Dodano 7 października 2019

   Ludzie umierali zawsze, ale myślę, że teraz u nas znacznie mniej a już przynajmniej nie z winy lekarza. Nie czepiaj się na siłę, tylko zrób statystyki i zamilcz.

   Odpowiedz
  • XR
  • Dodano 7 października 2019

  Nie rozumiem tej krytyki. Owszem ustawa nie wymusza działań w kierunku elektromobilności ale wymusza je zdrowy rozsądek w powiecie, który ma bardzo duży potencjał energetyki odnawialnej, której jednym z naturalnych odbiorców jest transport oparty o akumulatory. Tym bardziej, że na opracowywanie strategii elektromobilności można obecnie uzyskać 100% dotacji z NFOŚiGW.
  Dodatkowo ogólnie Mazury są obecnie białą plamą na mapie Polski pod względem stacji ładowania pojazdów elektrycznych co znaczy, że omija nas potencjalny ruch turystyczny.
  A już w ogóle nie rozumiem obawy o upadek handlu i usług w centrum miasta.
  No chyba, że chodzi o handel paliwem z Rosji…

  Odpowiedz
  • Kort
  • Dodano 8 października 2019

  Czy burmistrz Kętrzyna zrobi coś w tym kierunku, aby można było spacerować po mieście i normalnie oddychać? Czy dożyliśmy czasów w których aby spacerować trzeba mieć swój transport i wyjeżdżać na spacer tylko do lasu, bo jeszcze tylko tam nie ma duszącego dymu , podchodzącego ze spalarni śmieci w domowej kotlowni? Panie burmistrzu. Kompetencje straży miejskiej to sprawdzanie czym palone jest w piecach. Mieszkańcy domagają się nieustannych kontroli i raportów odnośnie tego , jakie śmieci palone są w domach i czym jest Jesteśmy truci. dlaczego po godzinie 16ej nie można spacerować po mieście? Kto sprawdzi czym palone jest w domu parafialnym przy ul Powstańców Warszawy oraz w starych kamienicach przy ul . Mickiewicza? O ulicy Chrobrego nie wspomnę.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *