Przed nami siódma edycja konkursu kulinarnego „Smaki wsi”

Przed nami siódma edycja konkursu kulinarnego „Smaki wsi”

18 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbędzie się Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki wsi”. Siódma edycja konkursu będzie poświęcona zupom.

 

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz telewizji TVP3 Olsztyn. Jak informują organizatorzy – dyrektor oraz nauczyciele kierunków gastronomicznych ZSCKR w Karolewie – podstawowe cele konkursu to rozpowszechnianie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności oraz integracja społeczności szkolnych z różnych regionów Polski.

Hasłem tegorocznego konkursu są „zupy na polskim stole”. Jest to specjalna edycja konkursu, związana z obchodami „Roku dla Niepodległej”. Formuła konkursu przewiduje przygotowanie potrawy w ciągu określonego i zaprezentowanie jej komisji konkursowej. Zespoły, które zajmują trzy pierwsze miejsca, otrzymują odpowiednio: złotą, srebrną i brązową patelnię oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs odbędzie się w piątek, 18 maja, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Początek o godzinie ósmej.

red

 

Zdjęcie: Drugie miejsce przed rokiem zajęły „kozy z syropem z mniszka lekarskiego”, czyli placki z buraka cukrowego z syropem. Fot. ZSCKR Karolewo

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Czeslaw
    • Dodano 11 maja 2018

    Do programu powinna się zgłosić stołówka policyjna. Program wyczerpuje w 100%.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *