Pracowity weekend: Oszust i pijani kierowcy w rękach policjantów

Pracowity weekend: Oszust i pijani kierowcy w rękach policjantów

Trzy lata spędzi w zakładzie karnym kierowca zatrzymany przez kętrzyńskich policjantów w miniony weekend. Poza nim funkcjonariusze zatrzymali kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice aut będąc pod wpływem alkoholu i bez obowiązujących uprawnień.

 

W piątek, 11 października, policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na odcinku drogi Mołtajny – Asuny, w gminie Barciany. Dojeżdżając na jego miejsce, około godziny 16.30, patrol zauważył Fiata Seicento, który uderzył w drzewo. Kierującym był 49-letni mieszkaniec gminy Barciany. Jak ustalili policjanci, kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Z relacji świadków wynikało, że kierowca jechał z pasażerem, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący został odwieziony do szpitala w Kętrzynie. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia auta.
W niedzielę, 13 października, po godzinie 16.00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Kwiedzinie (gmina Kętrzyn) samochód, którym podróżował młody mężczyzna. W trakcie interwencji okazało się, że 26-leni mieszkaniec Szczytna jest poszukiwany przez kętrzyński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa. 26-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.
Niespełna trzy godziny później dzielnicowy z Korsz zatrzymał w Giełpszu rowerzystę. Kierujący jednośladem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. red

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *