Pożar w Reszlu! Spłonęło mieszkanie w kamienicy

Pożar w Reszlu! Spłonęło mieszkanie w kamienicy

Niemal osiem godzin trwała akcja gaszenia pożaru w kamienicy przy ulicy Reymonta w Reszlu. Spłonęło jedno z mieszkań. Na szczęście nikt nie ucierpiał żaden z mieszkańców.

 

– Pół godziny po północy wezwano nas do pożaru mieszkania w kamienicy przy ul. Reymonta. Po dojeździe okazało się, że pożar jest już rozwinięty i niezbędne będą dodatkowe siły. My skupiliśmy się na próbie ugaszenia płonącego mieszkania, przeszukiwaniu zadymionych stref i ewakuacji mieszkańców. W dalszej fazie priorytetem była ochrona budynków przylegających do kamienicy – poinformowali strażacy ochotnicy z Reszla.

W akcji ratunkowej wzięło udział 48 strażaków. Oprócz tych z Reszla, również z Kętrzyna, Sątop, Korsz, Bisztynka, Pilca i Bartoszyc. Ewakuowano osiemnaście osób. Strażacy z Reszla dementują też doniesienia, jakoby przystąpili do akcji bez wody.

– Jest to kompletna bzdura, z czego zdaje sobie sprawę każdy mający choć blade pojęcie o pożarnictwie – napisali na swoim fanpejdżu strażacy z OSP Reszel. – Dla wyjaśnienia matematyka – zbiornik wody ma 2,5 tys. litrów, wydajność autopompy to 1,6 tys. na minutę. Rozmiar pożaru i potrzeb wodnych na zdjęciach… red

Fot. OSP Reszel

 

Podobne artykuły
2Komentarz
  • od czego to sie zapaliło ?
  • Dodano 27 marca 2019

  pewnie lokator bezmyślny

  Odpowiedz
   • ja
   • Dodano 27 marca 2019

   Oczywiście jakiś idiota musi komentować coś o czym nie ma pojęcia….

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *