Powiat przekaże milion złotych na potrzeby szpitala!

Powiat przekaże milion złotych na potrzeby szpitala!

We wtorek, 24 marca, odbyła się 21. sesja Rady Powiatu Kętrzyńskiego obecnej kadencji. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym, a jej głównymi tematami były sprawy związane z działalnością szpitala.

 

– Zastosowaliśmy daleko idące środki ostrożności, aby przeprowadzić obrady 21. nadzwyczajnej sesji rady powiatu. Nie możemy nie wykonywać naszych obowiązków – mówi Michał Kochanowski.

Na początku obrad Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, poinformował radnych o działaniach Szpitala Powiatowego w Kętrzynie wobec epidemii koronawirusa. Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad dyskutowano też m.in. w sprawie złożenia wniosku i zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w II Liceum Ogólnokształcącym w Kętrzynie, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2020-2035 oraz w sprawie zmian w budżecie Powiatu Kętrzyńskiego na rok 2020. Radni wyrazili zgodę na udzielenie pożyczki szpitalowi w wysokości miliona złotych.

– Taka forma wsparcia jest zgodna z prawem i pozwoli na zabezpieczenie podstawowych potrzeb. Wielokrotnie to powtarzam: szpital jest naszym priorytetem – zaznacza starosta kętrzyński. red

 

Podobne artykuły
  • Zbychu
  • Dodano 25 marca 2020

  Już Pan burmistrz miasta zdeklarował się z niesieniem pomocy dla naszej słyżby zdrowia,teraz słyszymy,że szpital dostanie pożyczkę od powiatu(bo to jest taka forma wsparcia zgodna z prawem) Dalej czytam w internecie,że zwolniono szefa Agencji Rezerw Materiałowych bo zbyt mocno trzymał sie procedur,które nie obligowały go gdzie trzeba podejmować niestandardowe decyzje.

  Odpowiedz
   • Ciekawski
   • Dodano 26 marca 2020

   Co jeszcze wiesz?-śmiało,wal pismem drukowanym…

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *