Porozbijane samochody. Policjanci apelują o szczególną ostrożność

Porozbijane samochody. Policjanci apelują o szczególną ostrożność

Kętrzyńscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Gwałtownie zmieniające się warunki drogowe, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 

W sobotę, 3 lutego, kilka minut przed ósmą, oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w rejonie skrzyżowania dróg Barciany – Korsze, w pobliżu Radosz, stoi rozbity o drzewo Opel Corsa. Z informacji wynikało, że w pobliżu pojazdu nikogo nie ma.

– We wskazany rejon natychmiast zostali wysłani policjanci, który ustalili właściciela pojazdu i od razu udali się w miejsce jego zamieszkania – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Pod wskazanym adresem zastali mężczyznę, który był właścicielem pojazdu. 54-letni mieszkaniec gminy Barciany tłumaczył policjantom, że gdy wracał do domu to na jezdnię wbiegła mu sarna, a on, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, odbił pojazdem i uderzył w drzewo.

Mężczyzna poinformował, że pojazdem podróżował sam i nic mu się nie stało. Chciał we własnym zakresie zabezpieczyć pojazd. Na miejsce został wysłany holownik, który przewiózł auto w miejsce wskazane przez właściciela.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło przed godziną piętnastą. W Kętrzynie, na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Pomorską, zderzyły się dwa samochody osobowe.

– Policjanci ustalili, że 53-letnia kobieta, kierując Oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie prawidłowo jadącemu Golfem i doszło do bocznego zderzenia pojazdów – dodaje Ewelina Piaścik. – Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości kierujących nie budziły zastrzeżeń. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i zakończyło się na pouczeniu.

Policjanci apelują, aby zachować ostrożność szczególnie w okolicach lasów. To bardzo ważne, aby nie lekceważyć znaków drogowych ostrzegających o takim zagrożeniu. Jedźmy skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale może to być również dzika zwierzyna. W ciągu trzech dni lutego na Warmii i Mazurach doszło do trzech wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby. Wypadek to suma kilku czynników, ale bezpieczeństwo zależy od nas samych.

red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
6Komentarz
  • I co jeszcze?
  • Dodano 4 lutego 2018

  Po zmroku w Kętrzynie jest jeszcze jeden czynnik. Oświetlenie pomysłu Hećmana.

  Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 4 lutego 2018

  „Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale może to być również dzika zwierzyna.”
  Z tym ze piesi z reguły pojawiaja sie w miescie na pasach a dzika zwierzyna na drodze.

  Odpowiedz
  • tadek
  • Dodano 4 lutego 2018

  zakończyło się na pouczeniu?

  Odpowiedz
   • Piast Kołodziej
   • Dodano 7 lutego 2018

   …tak, bo sprawczyni …była po służbie…

   Odpowiedz
  • wyborca
  • Dodano 8 lutego 2018

  BMW 20 lat, jego kierowca 20 lat prędkość 100 km przy dozwolonej 50 km

  Odpowiedz
  • ja
  • Dodano 22 lutego 2018

  A tu Ulizanego nie ma ?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *