Policjant z Torunia i pijany kierowca ze Szczecina spotkali się… w Reszlu!

Policjant z Torunia i pijany kierowca ze Szczecina spotkali się… w Reszlu!

Do niecodziennego zdarzenia doszło minionej soboty (8 września) w Reszlu. Przebywający w mieście prywatnie policjant z Torunia zatrzymał będącego na „podwójnym gazie” kierowcę ze Szczecina. Dalej delikwentem zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.  

 

Do zdarzenia doszło przed godziną czternastą. Sierż. Adrian Lewicki, funkcjonariusz służący na co dzień w Komendzie Miejskiej w Toruniu, zauważył na jednej z ulic Reszla samochód Jaguar, który poruszał się z nieodpowiednią prędkością. Wskutek niebezpiecznej jazdy, kierujący uderzył jednym z kół w krawężnik. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, którego zachowanie od razu wzbudziło podejrzenia policjanta.

– Mundurowy natychmiast ruszył za pojazdem, a gdy ten się zatrzymał podbiegł do niego, usiłując uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy – relacjonuje st. sierż Anna Baluta z KPP Kętrzyn. –  Niestety, pomimo prób mężczyzna odjechał.

Sierż. Adrian Lewicki powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy policji, po czym natychmiast poprosił jednego z mieszkańców miasta, który podjechał swoim samochodem, aby pomógł mu dogonić kierującego Jaguarem. Ostatecznie z pomocą mieszkańców Reszla natrafiono na pojazd pijanego kierowcy, który próbował oddalić się z miejsca pieszo. Mężczyźni dogonili i ujęli sprawcę i przekazali go w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że autem rzeczywiście kierował nietrzeźwy 50-latek. Mieszkaniec Szczecina miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

red

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Gazeta.pl

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • krzychu
    • Dodano 14 września 2018

    w Kętrzynie by nie przeszło… znałem takiego burmistrza co przyjmował gości narąbany i go wyrzu…. a nie, czekajcie…

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *