Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych – dwóch zgłosiło się dobrowolnie

Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych – dwóch zgłosiło się dobrowolnie

Niemal codziennie w „ręce” policjantów wpadają osoby poszukiwane, które ukrywają się przed konsekwencjami swoich niewłaściwych zachowań. Zdarza się, że zostają oni zatrzymani w miejscu zamieszkania, podczas kontroli drogowej, bądź w trakcie zgłoszonych interwencji. Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości zazwyczaj unikają kontaktu z policjantami. Tym razem było jednak inaczej…

Wtorkowym porankiem do Komisariatu Policji w Korszach przyszedł mężczyzna, który poinformował policjantów, że jest poszukiwany.

– Funkcjonariusz sprawdził w policyjnej bazie danych tę informację i faktycznie, potwierdziło się, że 38-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za nieopłaconą grzywnę w wysokości 2 400 zł. 38-latek przedstawił potwierdzenie opłacenia grzywny. Po wykonaniu z mężczyzną czynności, został zwolniony – relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Do podobnej sytuacji doszło godzinę później… również w Korszach. Do policjantów zgłosił się 37-letni mieszkaniec tej gminy i poinformował, że jest poszukiwany przez bartoszycki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe.

– 37-latek miał trafić do zakładu karnego, jednak opłacił grzywnę w wysokości ponad 4 tys. zł. i został zwolniony – dodaje Ewelina Piaścik.

Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło kwadrans po godzinie 8.00 w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Tam dzielnicowi zatrzymali w jednym z mieszkań 48-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy miesiąc. red

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. TVP3

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *