Policjanci zatrzymali auta z cofniętymi licznikami

Policjanci zatrzymali auta z cofniętymi licznikami

Policjanci kętrzyńskiej „drogówki” ujawnili już trzy przypadki liczników samochodowych cofniętych o wiele tysięcy kilometrów. W związku z wejściem w 2019 roku nowych przepisów dotyczących drogomierzy w pojazdach, policjanci podczas kontroli drogowych dokonują również sprawdzeń bieżących wskazań przejechanych kilometrów w samochodach.

 

W poniedziałek, 21 stycznia, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Lancię, która miała cofnięty licznik o ponad 39 tys. km. Dzień później w Kraskowie, w gminie Korsze, skontrolowano Opla. Okazało się, że w pojeździe wskazania drogomierza różnią się o ponad 3 tys. km z tymi zapisanymi przez stacje diagnostyczną. Następnego dnia, na ulicy Mazurskiej w Kętrzynie, policjanci zatrzymali Forda S-Max, w którym stan licznika również okazał się niższy od zapisanego w dokumentacji o 2 tys. km.

Wszystkie pojazdy zostały przez policję zabezpieczone. Toczą się postępowania w sprawie cofnięcia zapisów drogomierzy, gdyż czyny takie stanowią przestępstwa zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Źródło: KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *