Pogotowie ratunkowe wróci do szpitala? Wszystko zależy od „dobrej oferty”

Pogotowie ratunkowe wróci do szpitala? Wszystko zależy od „dobrej oferty”

Jest szansa na to, że pogotowiem ratunkowym znów będzie zarządzał Szpital Powiatowy w Kętrzynie. – Wszystko zależy od tego, jak dobrą ofertę przedstawimy Narodowemu Funduszowi Zdrowia – powiedział podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kętrzyn Jerzy Godlewski, dyrektor szpitala.

 

Obecnie karetki kętrzyńskiego ratownictwa medycznego są zarządzane przez firmę zewnętrzną. Jak się okazuje, z jej usług nie są do końca zadowoleni nie tylko pacjenci, ale też pracownicy szpitala.

– Nie mają sentymentów – określił działania firmy Jerzy Godlewski. – Nagminne jest „podrzucanie” pacjentów pod izbę przyjęć, bez odpowiedniej opieki, co dezorganizuje pracę izby i całego szpitala.

Jak poinformował dyrektor, umowa z firmą obsługującą pogotowie ratunkowe w Kętrzynie wygaśnie z końcem roku.

rm

Podobne artykuły
9Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 4 maja 2018

  Skoro na każdej karetce jest krzyż to jaki problem z określeniem się.Pamiętajmy,że ten szpital pracował w warunkach wojennyc,dziś dzięki – mamy pokój.

  Odpowiedz
  • Olg
  • Dodano 4 maja 2018

  Dobra oferta. Dobro społeczne. Pacjent najważniejszy. Dialog. Dobra zmiana. Damy radę.
  To tylko hasła, kiedyś brzmiały inaczej a znaczyły dokładnie to samo.
  Np. Dobro człowieka – nadrzędnym celem działania partii!
  Wydajność pracy, gospodarność, oszczędność – to klucz do dobrobytu narodu!
  Zwiększajmy produkcję rynkową, polepszajmy jakość usług i handlu, lepiej zaspokajajmy rosnące potrzeby społeczne!

  Odpowiedz
  • Krzysztof
  • Dodano 4 maja 2018

  No brawo!!! Już kiedyś szpital przygotował „dobrą ofertę” i w postępowaniu konkursowym przegrał Kętrzyńskie Pogotowie. Ja, moja rodzina i znajomi (głównie osoby starsze) korzystałem z pomocy pogotowia Falck i jestem bardzo zadowolony i wdzięczny z otrzymana pomoc. Nie słyszałem też, aby ktokolwiek, chyba że jakiś malkontent, narzekał na pomoc udzielaną przez pogotowie Falck. Trochę odmiennie ta pomoc natomiast wyglądała już w samym szpitalu … A że pracownicy szpitala są nie zadowoleni – a kiedy byli zadowoleni, kiedy im pacjent zawsze przeszkadza i paczą na chorych i cierpiących ludzi jak na jakiegoś intruza, który przerywa pogaduchy.
  Dyrektor Godlewski, obecnie 3 raz na tym stanowisku niestety bez sukcesów, zamiast obrażać wszystkich na około, zaczynając od lekarzy szpitala (odchodzą dobrzy fachowcy) oraz pracowników pogotowia, niech zadba o poprawę zaczynając od siebie i własnego podwórka.

  Odpowiedz
  • :(
  • Dodano 5 maja 2018

  wlasnie panie dyrektorze,tylko dlaczego szpital oddal pogotowie prywatnej firmie???juz dla pana odpowiadam-poniewaz prywatna firma byla pod kazdym punktem funkcjonowania lepsza od szpitala-sprzetu,logistyki,personelu-i taka oferte jaka jedyna sluszna dla zamieszkujacej ludnosci wybral nfz-ktory nie wybieral i nie kierowal sie naciskami politycznymi tylko faktami.odwrocmy strony medalu i zapytajmu ludnosc ktora miala kontakt z pogotowiem oraz zapytajmy o stosunek personelu medycznego izby przyjec i szpitala do „podrzucanych”przez pogotowie chorych ludzi potrzebujacych pomocy,ktorej gdzie maja szukac w biedronce?zapytajmy o stosunek tegoz personelu,gdzie mottem szpitala pacjet jest dla nas najwazniejszy-okazuje sie ze w konfrontacji z rzeczywistoscia pacjet to nasz wrog,dleczego tu do nas,wyczekiwania na zainteresowanie przez personel,godzinne oczekiwania na przybecie lekarza,arogancja i nieprzyjemny stosunek do personelu medycznego ktory to”podrzuca” i do tego ktory jest „podrzucany”, na dlugi pobyt z brakiem zainteresowania na izbie przyjec.podam jako przyklad szpitalmragowo,gdzie trafiaja chorzy z zawalem serca-oni trafiaja doszpitala w mragowie ale tylko z nazwy-poniewaz trafiaja do prywatnej firmy-pomorskie centra kardiologiczne-ktora miesci sie w budynku mragowskieg oszpitala-i dzieki temu szpital buduje swa pozycje-i tak dla przykladu powiem ze jest mnostwo pozytywnych opini o tym oddziale kardiologicznym-gdzie nota bene 99% personelu sredniego to byli pracownicy szpitala w ketrezynie.pozdraiwam

  Odpowiedz
  • ten od podrzucania
  • Dodano 5 maja 2018

  moze uznacie moja wypowiedz za nieobiektywna jakopracownika prywatnej firmy ale zajme stanowisko po slowach pana dyrektora na tamat podrzucania…ktore sa dla nas pracownikow prywatnej firmy krzywdzace,… zapytajmy raczej o traktowania tych podrzucanych przez presonel i lekarzy izby przyjec.wroce jesczcze dlaczego to prywatna firma .nfz wybral lepsza oferte-lepszy sprzet,nowe karetki spalniajace wszystkie standardy i wymagania stawiana przez nfz,wykwalifikowany personel,lekarzy ze specjalizacjami z medycyny ratunkowej-gdzie szpital o tym wszystkim mogl sobie pomarzyc-nie posiadal ani jednego lekarza ze spacjalizacja z medycyny ratunkowej.pozdr

  Odpowiedz
  • świadek dobrej opieki szpitala
  • Dodano 6 maja 2018

  przykład z życia dobrej opieki szpitala.zglasza sie matka z dzieckiem.przyjezdza kilka kilometrow z dzieckiem do szpitala.dziecko upadło z roweru.ma rane cieta brody.lekarz po obejrzeniu nawet nie zaopatruje rany.nakazal wyjsc przed szpital i wezwac pogotowie.pogotowie udziela pomocy i przewozi dziecko do szpitala w biskupcu. i o czym mowimy? czy pan dyrektor jest w pelni swiadomy o czym mowi ? ratownicy sa z pacjetem od momentu przybycia na miejsce wezwania do momentu przekazania pod opieke lekarza chorego- na ktorego zejscie do pacjeta czasem jest bardzo dlugi czas oczekiwania-i gdzie tu jest personel szpitala ???

  Odpowiedz
  • Angelo
  • Dodano 6 maja 2018

  Panie Godlewski,może czas przejść na zasłużoną emeryturę,bo pańskie wypowiedzi i działania prowadzą do samo destrukcji,czasy komuny i haseł populistycznych minęły.Pan stawiasz na szali ludzkie życie i zdrowie i w imię czego?Te Pańskie wypowiedzi na temat funkcjonowania szpitala!!!Nie wiem kto za Panem stoi,a może za kim Pan stoi,ale zniszczyć można wszystko,ale odbudowa trwa wiele lat,niektórzy tyle nie mają czasu.Pogotowie!!!pod szpitalem w Kętrzynie będą podrzucać innym szpitalom?,wtedy pracownicy szpitala będą zadowoleni,bo nie mogę zrozumieć w czym ma Pan problem,.Może szpital jest niepotrzebny.Niech pacjenci leczą się w miastach ościennych,a w Kętrzynie zrobimy Hospicjum

  Odpowiedz
   • Olg
   • Dodano 7 maja 2018

   Jak to kto stoi? Oleenkowicz kierowany przez Krzysia.

   Odpowiedz
  • bla bla
  • Dodano 7 maja 2018

  panie dyrektorze,a gdzie karetka ma przywiezc chorego potrzebujacego pomocy medycznej??? do biedronki stokrotki tesco ???

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *