Planujesz wyjazd na mundial? Zapoznaj się z komunikatem straży granicznej

Planujesz wyjazd na mundial? Zapoznaj się z komunikatem straży granicznej

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej apeluje do kibiców wyjeżdżających na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji o odpowiednio wcześniejsze stawianie się do odprawy na drogowych przejściach granicznych. Odprawa podróżnych będzie odbywała się na wszystkich pasach odpraw.

 

Zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, kibic jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Podróżni posiadający paszport i FAN-ID  będą mogli w okresie od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, natomiast do 25 lipca powinni opuścić terytorium FR. Piłkarski turniej rozpocznie się na terenie Federacji Rosyjskiej 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br. W Kaliningradzie zostaną rozegrane następujące mecze: Chorwacja – Nigeria (16 czerwca), Serbia – Szwajcaria (22 czerwca), Hiszpania – Maroko (25 czerwca) i Anglia – Belgia (28 czerwca).

W dni meczowe, podczas wzmożonego ruchu, kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski (odwrócona odprawa). Na stronie internetowej www.granica.gov.pl podróżni mogą sprawdzić za pomocą podglądu kamer, jak wygląda natężenie ruchu na drogach dojazdowych oraz przejściach granicznych.

Więcej informacji na temat warunków wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Federacji Rosyjskiej, znajdziecie Państwo na stronach internetowych: www.poland.mid.ru oraz www.fan-id.ru.

Źródło: W-MOSG

 

Fot. Polish Express

Podobne artykuły
5Komentarz
  • Emerytowany żołnierz
  • Dodano 8 czerwca 2018

  Kiedy wreszcie
  Pani Rzecznik tutejszego oddzialu SG zgodnie ze swoimi uprawnieniami zwróci uwagę tej upartej redakcji na notoryczny i celowy błąd w pisowni nazwy formacji panstwowej.
  Straż Graniczna (SG) – jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja wykonująca zadania związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego w Rzeczypospolitej Polskiej.

  Odpowiedz
   • mms
   • Dodano 8 czerwca 2018

   Po raz kolejny jesteś upierdliwy i nie masz racji. Ucz się polskiego. Warto.

   Odpowiedz
    • Emerytowany żołnierz
    • Dodano 8 czerwca 2018

    Sięgnij do źródeł zamiast bawić się w rzecznika redakcji.

    Odpowiedz
  • Turysta amator
  • Dodano 8 czerwca 2018

  Żarty jakieś , podane, że czas do rozpoczęcia odprawy na wjeździe do Polski w Bezledach to 0 godzin. Proponuję dla Redaktora naczelnego tego portalu wycieczkę do i z Rosji, aby się przekonał jak tam naprawdę jest , zrobił rzetelny reportaż , i pokazał Europie, jak pracują służby na jej zewnętrznej granicy z Obwodem. Oczywiście przejście Bezledy-Bagrationowsk.

  Odpowiedz
  • grazyna
  • Dodano 11 czerwca 2018

  Olenkowicz niedawno chwalil się ze podpisał porozumienie na współpracę z miastami w obwodzie więc pewnie przewidział w nich MS i w tym komunikację, hotele i inne zaplecze turystom w naszym powiecie? Czy to były tylko zwykle puste słowa?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *