Piłkarski weekend: Derby dla Granicy i pięć bramek Super Mario

Piłkarski weekend: Derby dla Granicy i pięć bramek Super Mario

Granica Kętrzyn, Wilczek Wilkowo i Szansa Reszel zgarnęły po trzy punkty w weekendowych zmaganiach piłkarskich. Kętrzynianie pokonali w Reszlu Orlęta, a wszystkie bramki dla Wilczka zdobył jeden zawodnik – Mariusz Grabowski.

 

W sobotę na stadionie w Reszlu doszło do derbowej konfrontacji dwóch naszych czwartoligowców. Zwycięsko z tego boju wyszła Granica, która już pierwszą część spotkania zakończyła prowadzeniem 3:0. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze jedno trafienie, a gospodarze odpowiedzieli dwoma. Druga z rzędu porażka stawia reszelan w bardzo trudnej sytuacji w kontekście walki o utrzymanie. Ważny krok w drodze do zachowania czwartoligowego bytu zrobiła natomiast Granica.

Trzeci z naszych reprezentantów w tej klasie rozgrywkowej, MKS Korsze, uległ w Braniewie tamtejszej Zatoce 1:4 i ma już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Widmo spadku coraz poważniej zagląda też do Barcian. W ostatniej kolejce Jurand uległ na wyjeździe Victorii Bartoszyce 1:5 i wciąż zajmuje spadkowe – trzecie od końca – miejsce w tabeli grupy pierwszej klasy okręgowej. Ostatni w tabeli pozostaje wciąż DKS Dobre Miasto, który w niedzielę uległ Wilczkowi Wilkowo 3:5. Niecodzienną skutecznością w tym meczu błysnął Mariusz Grabowski. Super snajper Wilczka zdobył dla gospodarzy wszystkie bramki.

W rozgrywkach klasy B dopiero drugie zwycięstwo w swojej historii odniosła Szansa Reszel, która ograła na wyjeździe Warmiankę Bęsia 2:1.

 

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *