Piłkarska jesień rozpoczęła się w Kętrzynie

Piłkarska jesień rozpoczęła się w Kętrzynie

Minionej niedzieli, 29 września, w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie miało miejsce interesujące wydarzenie sportowe. W turnieju, którego organizatorem był Kętrzyński Klub Sportowy Granica, zainaugurowały piłkarską jesień.

 

W turnieju, po raz pierwszy w tym sezonie zorganizowanym w hali, wzięło blisko pięćdziesięciu zawodników w wieku 7 i 8 lat. Do rywalizacji przystąpiły zespoły MKS Korsze, Orląt Reszel, Soccera Kętrzyn i dwie ekipy Granicy.

– Turniej odbywał się w formule „każdy z każdym” i dostarczył jego uczestnikom oraz licznie zgromadzonej publiczności, wielu sportowych emocji i ciekawych, jak na wiek zawodników,  piłkarskich akcji i bramek – relacjonuje Wiesław Sopyła, organizator turnieju. – Zgodnie z przyjętym założeniem, nie wyniki były najważniejsze. Dlatego też nie prowadzono statystyk meczowych, ale wszyscy uczestnicy turnieju pokazali determinację i wolę walki do ostatnich sekund meczów, a co najważniejsze, zawsze godną naśladowania postawę fair play.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe medale, a każda z drużyn puchar. Jak zgodnie potwierdzają obserwatorzy imprezy, turniej toczył się w miłej, rodzinnej atmosferze, w obecności rodziców i bliskich zawodników. A o to, aby zarówno zawodnicy, jak i publiczność, nie byli głodni i spragnieni, zadbali rodzice chłopców z Granicy oraz restauracja Kardamon.

– Przy okazji należy podkreślić sympatyczną współpracę klubów z terenu miasta oraz powiatu, które po raz kolejny uczestniczą w tego typu imprezie i są zainteresowane aby ta współpraca rozwijała się w dalszym ciągu z pożytkiem dla dzieci oraz samych klubów – dodaje Wiesław Sopyła. red

 

Fot. Organizatorzy turnieju

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *