Zamknij

Piłka nożna. Tylko Wilczek zwycięski

11:27, 06.05.2018
Skomentuj

To nie była udana kolejka w wykonaniu drużyn piłkarskich z naszego powiatu. Z sześciu sobotnich meczów zwycięsko wyszedł jedynie Wilczek Wilkowo.

Zajmujący szóste miejsce w tabeli grupy pierwszej klasy okręgowej podopieczni Rafała Sokołowskiego, pokonali 2:1 ósmy w stawce SKS Szczytno. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście. Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie pierwszej części gry, a na radość ze zwycięstwa kazali swoim kibicom czekać aż do końca meczu. Pierwszą z bramek zdobył Krystian Okliński, drugą - Kamil Jankiewicz.

Punkt w wyjazdowym meczu z Warmią zdobył Jurand Barciany. Tym samym drużynie z Olsztyna udało się przerwać serię porażek na swoim boisku. Po 23 kolejce Jurand jest trzeci od końca w tabeli "okręgówki".

Tylko jedno "oczko" ugrali w sobotę nasi czwartoligowcy. Udało się to Granicy Kętrzyn, która zremisowała bezbramkowo w Braniewie z tamtejszą Zatoką. Porażek doznały natomiast MKS Korsze (1:2 z drugą w tabeli Tęczą Biskupiec) i Orlęta-Rema Reszel (0:4 z czwartą w stawce Concordią Elbląg). Po 23 kolejkach kętrzynianie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli, MKS jest jedenasty, a Orlęta czternaste. W najbliższą środę, 9 maja, w Korszach i Reszlu odbędą się zaległe spotkania 16 kolejki. MKS podejmie Mrągowię Mrągowo , a Orlęta - Romintę Gołdap. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie siedemnastej.

Kolejnej porażki doznał też jedyny nasz przedstawiciel w B-klasie. Szansa Reszel uległa tym razem na swoim boisku rezerwom Tęczy Biskupiec 2:4 i po 15 kolejkach rozgrywek zajmuje siódme - ostatnie miejsce w tabeli swojej grupy.