Pili alkohol, palili trawkę. A woził ich 16-latek!

Pili alkohol, palili trawkę. A woził ich 16-latek!

W przydrożnym rowie zakończyła się przejażdżka trzech kolegów z gminy Korsze. Wcześniej pili alkohol i palili marihuanę.

 

Oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał informację, że na trasie Tołkiny-Chmielnik, w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy.

– Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce, faktycznie zastali w rowie opisany przez świadka rozbity pojazd – poinformowała Ewelina Piaścik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – W środku auta, ani w jego pobliżu nie było nikogo, jednak na dywaniku pasażera funkcjonariusze znaleźli woreczek z suszem roślinnym.

Policjanci dokonali kontroli pobliskiego terenu. W efekcie zatrzymali 21-letniego Krystiana H., 33- letniego Grzegorza W. i  jego 16-letniego brata. Funkcjonariusze ustalili, że  Grzegorz W. wpadł na pomysł, aby pod wpływem alkoholu pojeździć samochodem. Na jednym z parkingów mężczyźni zapalili marihuanę. Po zażyciu środków odurzających i sporej ilości wypitego alkoholu, nie byli już w stanie kierować autem. Wówczas poprosili 16-latka, aby ten odwiózł  ich do domu. Chłopak, kierując autem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia, 16-latek doznał urazu nogi i nadgarstka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości Grzegorza W. wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega miał  blisko 1 promil. Teraz wszyscy trzej staną przed sądem. Krystian H. odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Grzegorz W. odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie nieletniego chłopca zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

red

 

Fot. Internet

Podobne artykuły
1
  1. Ale kierowca 16latek brat Grzegorza W. był trzezwy więc ratował sytuację nie powinien być karany. Bohater.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *