Pijany wpadł do jeziorka miejskiego. Uratowali go policjanci

Pijany wpadł do jeziorka miejskiego. Uratowali go policjanci

Odpowiedzialna postawa świadka i szybkie działanie kętrzyńskich policjantów prawdopodobnie uratowały życie mieszkańcowi Kętrzyna. 62-latek wpadł do jeziorka miejskiego i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z wody. Był pijany.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 marca, po godzinie 23. Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jeziorku miejskim znajduje się mężczyzna zanurzony po pas w wodzie i nie jest w stanie wydostać się na brzeg.

– Z informacji zgłaszającego wynikało, że przechodząc w pobliżu jeziorka miejskiego zauważył tego mężczyznę zanurzonego po pas w wodzie. Nie był jednak w stanie go wyciągnąć z wody, więc natychmiast poinformował policję, wskazując dokładne miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia, dzięki czemu mundurowi mieli możliwość szybkiej reakcji – relacjonuje st. sierż. Anna Baluta z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Funkcjonariusze podjęli działania ratunkowe i wyciągnęli 62-latka na brzeg. Mężczyzna był pijany i wychłodzony. Również obecni na miejscu strażacy pomogli wychłodzonemu mężczyźnie. Ostatecznie został on przekazany służbom ratunkowym i przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Jak ustalili mundurowi, przed zdarzeniem mężczyzna pił alkohol i przechodząc obok jeziorka zachwiał się i wpadł do wody. Natychmiastowa reakcja zarówno zgłaszającego jak i policjantów, pozwoliła uchronić życie i zdrowie mężczyzny. red

 

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *