Pijany wjechał do rowu. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu

Pijany wjechał do rowu. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu

49-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego kierował samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na skrzyżowaniu ulic Zielonej z Łąkową w Srokowie, mężczyzna zjechał z drogi, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 października. Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie około godziny 21.30. Z informacji świadka, który zgłosił interwencję wynikało, że mężczyzna pod wpływem alkoholu, kierujący Volkswagenem Vento, wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali kierującego siedzącego na fotelu pasażera.

– Mężczyzna przyznał, że kierował pojazdem. Powodem nieodpowiedzialnego zachowania, miała być kłótnia z konkubiną, która oddaliła się od pojazdu przed przybyciem funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 49-letni kierowca auta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu – czytamy w policyjnym komunikacie.

Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego został zatrzymany. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. red

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *